Getty Images

Gwiazdor FC Barcelony, Gerard Pique, uważa że Harry Maquire może pomóc Manchesterowi United w staniu się kandydatem do mistrzostwa Anglii.

Harry Maquire przechodząc z Leicester City do Manchesteru United za 80 milionów funtów, stał się najdroższym obrońcą w historii futbolu. Wcześniej ten tytuł należał do Virgila van Dijka, który kosztował Liverpool 75 milionów funtów.

Gerard Pique nie był zaskoczony ruchem swojego byłego klubu. Hiszpan porównał tę sytuację do transferu Rio Ferdinanda, gdy ten w 2002 roku przechodził z Leeds do Manchesteru United za 30 milionów funtów.

– Podobne sytuacje miały miejsce z Van Dijkiem oraz 10 lat temu z Rio Ferdinandem. Manchester United inwestuje dużo w dobrych obrońców, a Harry Maquire jest dobrym obrońcą.

– Mam nadzieję, że Manchester United znowu będzie na szczycie. W ostatnich latach walczyli w lidze o awans do Ligi Mistrzów, jednak muszą próbować zwyciężyć w Premier League. Mam nadzieję, że po tym transferze uda im się wrócić na szczyt.

Manchester United wciąż ma specjalne miejsce w sercu Gerarda Pique, który spędził na Old Trafford cztery lata, zanim w 2008 roku wrócił do Barcelony.

– To był świetny czas. Nie grałem tak wiele, jakbym tego sobie życzył, ale miałem dopiero 17 lat i byłem bardzo młody.

– To był bardzo ważny krok w mojej karierze. Spędziłem tamten czas z takimi graczami jak Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney czy Ryan Giggs. Doświadczenie zdobyte w grze z tak doświadczonymi zawodnikami pomogło mi, kiedy wróciłem do Barcelony.

W czasie swojego pobytu w Manchesterze United Gerard Pique dzielił szatnię z obecnym trenerem “Czerwonych Diabłów”, Ole Gunnarem Solskjaerem.

– Spotkaliśmy się w zeszłej edycji Ligi Mistrzów. Jest świetnym facetem. W Manchesterze wykonuje bardzo dobrą pracę. Zobaczymy, jak skończy się ten sezon dla niego i drużyny.

Dyskusja