Młode “Czerwone Diabły” we wrześniowych meczach reprezentacyjnych

manutd.com Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Kilku młodych zawodników “Czerwonych Diabłów” otrzymało powołania do młodzieżowych reprezentacji narodowych.

Mason Greenwood, który wystąpił we wszystkich spotkaniach ligowych pierwszej drużyny, pojawił się na liście selekcjonera reprezentacji Anglii U2reprez1, Aidiego Boothroyda. 17-letni napastnik Manchesteru United ma nadzieję na debiut w nadchodzących meczach z Turcją (6 września) i Kosowem (9 września)

w tej samej grupie wiekowej Tahith Chong znalazł się w kadrze Holandii na mecz z Cyprem (10 września), a Ethan Galbraith ma przed sobą dwa mecze przeciwko Malcie (6 września) oraz Finlandii (10 września).

Dwaj bramkarze Matej Kovar (U21) i Ondrej Mastny (U20) otrzymali powołania do reprezentacji narodowych Czech.

Brandon Williams może cieszyć się z pierwszego powołania do reprezentacji U20. Wśród zawodników, którzy udadzą się na spotkania z Holandią oraz Szwajcarią jest również Angel Gomes.

W kategorii U19 Łukasz Bejger wraz z reprezentacją Polski zmierzy się z Armenią oraz Gruzją, Arnau Puigmal i jego koledzy w kadrze Hiszpanii zagrają z Niemcami i Japonią, natomiast Dermot Mee powołany do kadry narodowej Irlandii Północnej ma przed sobą dwa spotkania towarzyskie z Wyspami Owczymi. Ponadto, selekcjoner reprezentacji Walii sięgnął po dwóch zawodników Manchesteru United: Olivera Denhama oraz Iestyna Hughesa.

Środkowy obrońca, Teden Mengi, ma przed sobą trzy spotkania w kadrze narodowej Anglii U18 z Australią, Brazylią oraz Koreą Południową. W tej samej grupie wiekowej Anthony Elanga (Szwecja) oraz Charlie McCann (Irlandia) będą rywalizować na turnieju w Skandynawii.

Charlie Savage, reprezentant Walii U17, ma szansę wystąpić w dwóch meczach towarzyskich z Bośnią i Hercegowiną.

Warto również wspomnieć, że w związku z kontuzją zgrupowanie kadry Anglii U19 musiał opuścić James Garner, a Dylan Levitt, pierwotnie powołany do kadry U21, w związku z kontuzją Aarona Ramseya został przeniesiony do seniorskiej reprezentacji Walii.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze