Gary Neville: Man Utd jest na odpowiedniej ścieżce

Źródło:Sky Sports

Gary Neville w swoim cotygodniowym podkaście poświęcił sporo uwagi Manchesterowi United. Anglik zastanowił się, czy Ole Gunnar Solskjaer ze swoją drużyną znajduje się na odpowiedniej ścieżce do przywrócenia dawnego blasku klubowi z Old Trafford.

Od pierwszej kolejki Premier League i meczu przeciwko Chelsea, Manchester United nie potrafił wygrać kolejnych spotkań w nowym sezonie angielskiej ekstraklasy. “Czerwone Diabły” zremisowały z Wolverhampton i Southampton oraz przegrały na własnym stadionie z Crystal Palace.

W mediach natychmiastowo zaczęto debatować nad przyszłością Ole Gunnara Solskjaera. Pojawiły się wątpliwości, czy norweski szkoleniowiec jest w stanie przywrócić Manchesterowi United dawny blask.

ODPOWIEDNIA ŚCIEŻKA:

– W tak młodym zespole jak Manchester United jest wiele piłkarzy, którzy się rozwijają i próbują poprawić swoje umiejętności. Myślę, że czeka ich sporo rezultatów podobnych do tych z Wolverhampton i Southampton, pomimo całkiem dobrej gry.

– Wydaje mi się, że występ przeciwko Southampton był w porządku. Zabrakło skuteczności, która pozwoliłaby im wygrać to spotkanie.

– Kibice Manchesteru United wciąż są sfrustrowani przez wzgląd na dawne czasy. Nieustannie pojawia się kontekst historii i wielkich sukcesów pod wodzą sir Aleksa Fergusona, choć minęło już sześć lub siedem lat. Narasta prawdziwa frustracja związana z myślą, że nie znajdują się na odpowiedniej ścieżce.

– Osobiście twierdzę, że znajdują się na właściwiej drodze, ponieważ pierwszym, co United powinno zrobić, było wyselekcjonowanie grupy, która pragnie grać w tym klubie. Zapomnijcie o tym, jak bardzo są utalentowani.

DŁUGA DROGA:

– Sir Aleks Ferguson przyszedł z Aberdeen w 1986 roku i pozbył się wielu utalentowanych piłkarzy ze względu na zmianę kultury.

– Dano mu wiele czasu. Pomyślcie o Normanie Whitesidzie, którego wyrzucono. Paula McGratha również. W składzie było wielu utalentowanych zawodników, ale pragnął wprowadzić zmiany kulturowe. Ole Gunnara Solskjaera czeka długa droga.

Przeczytaj także:  Wes Brown: Sancho w Man Utd mógłby być jak Cristiano Ronaldo

– Aby przebyć tę długą drogę potrzebuje wsparcia z góry. Będzie potrzebował silnego przywództwa przez następne dwa lub trzy sezony, aby móc wykorzystać trzy lub cztery okienka transferowe, bez których się nie obejdzie. Nie tylko po to, aby ludzie w szatni patrzyli w tym samym kierunku, ale poprawić także jej jakość.

Przeczytaj także:  Andy Mitten: wizja Ole Gunnara Solskjaera na restart rozgrywek w wykonaniu Man Utd
SOLSKJAER POTRZEBUJE CZASU:

– Pep Guardiola i Jurgen Klopp również potrzebowali czasu, aby doprowadzić Manchester City i Liverpool do takiego poziomu.

– Guardioli zajęło to 12 miesięcy, trzy okienka transferowe, ponieważ wyjściowo miał lepszy skład. Kloppowi zajęło to trzy lub cztery lata, aby w pełni zaaplikować swoją kulturę, wizję i styl gry, które chciał przekazać.

– To wymaga czasu. Solskjaer współpracuje bardziej z taką drużyną jak ta, którą objął Jurgen Klopp w Liverpoolu, niż z zespołem odziedziczonym przez Pepa Guardiolę. Z takiego punktu widzenia klub z Old Trafford czeka długa droga, czasami bardzo frustrująca.

– Takie wyniki jak w spotkaniach z Wolves, Southampton i Crystal Palace są nieodłącznym elementem tej drogi. Ale gdy przyjrzysz się drużynie, zauważysz, że wiele zachowań jest poprawnych.

– Wygląda na to, że grają w odpowiedni sposób. Widząc Daniela Jamesa, który strzela trzy gole, dostrzegasz styl, w którym chcą grać. Styl jest odpowiedni. Są podwaliny, ale przed nimi wciąż długa droga, która będzie wyboista.

ZARZĄD MUSI WYTRZYMAĆ:

– W podobnej sytuacji do Ole Gunnara Solskjaera znajduje się Frank Lampard.

– Widzimy, że Lampard próbuje zmienić to, co było maszyną przez ostatnie 15 lat w Chelsea. Patrząc na ich zespół, widzisz, że brakuje doświadczenia. Mają mniej “know-how”, inwestują w młodość i niedojrzałość, z czym wiążą się błędy i złe wyniki.

– Ole i Frank to młodzi menedżerzy. Nie wydaje mi się, że po decyzji o ich zatrudnieniu zarząd ich nie poprze, nie wesprze w tym, co próbują zrobić. Obaj próbują zmienić kulturę w obu klubach.

Przeczytaj także:  Agent Bale'a: Gareth może zakończyć karierę w Madrycie

– Jeśli chcesz robić coś takiego jak na Old Trafford i Stamford Bridge, czym jest wprowadzanie graczy z akademii, musisz zapewnić im czas. To wielki znak zapytania w przypadku Chelsea i Manchesteru United. Będą potrzebowali charyzmatycznego przywództwa, będą musieli wytrzymać presję głównie w mediach społecznościowych. Nie mogą ustępować.

– Muszą powiedzieć… “Wiemy, że to, co się tu buduje jest słuszne i zamierzamy to kontynuować.”

Ostatnie sztuki

Koszulka adidas Manchester United Home Jersey

Skład Manchesteru United, który zdobył trzy tytuły, zapewnił klubowi stałe miejsce w księgach rekordów i sercach fanów piłki nożnej na całym świecie. Ta koszulka podstawowa składa hołd 20. rocznicy pamiętnej nocy w Barcelonie. Wersja stworzona z myślą o kibicach ma luźniejszy krój niż modele, jakie zawodnicy zakładają w dniu meczu. Design uszyty z odprowadzającego pot materiału ma specjalne detale oraz specjalne godło na cześć niewiarygodnego sezonu 1998/99 drużyny.

Dyskusja

Najnowsze

Jesse Lingard: Pogba potrafi podnosić nas na duchu, to typ lidera

Jesse Lingard stanął w obronie Paula Pogby, który często jest krytykowany przez fanów Manchesteru United. Anglik uważa, że francuski...

“Daily Mail”: Paul Pogba rozważa pozostanie w Manchesterze United

Wraz ze zbliżającym się okienkiem transferowym pojawiają się nowe spekulacje na temat przyszłości Paula Pogby w Manchesterze United. Ostatnie...

Ole Gunnar Solskjaer: pracowaliśmy nad nowymi pomysłami przed restartem ligi

Menedżer Manchesteru United, Ole Gunnar Solskjaer, zdradził, że jego zespół przygotowuje nową taktykę na wznowienie rozgrywek Premier League. Po powrocie...

FA Cup: mecz z Norwich City 27 czerwca

Po wstępnym terminarzu powrotu rozgrywek Premier League, następnie władze FA wydały komunikat z planowanym terminem wznowienia turnieju o Puchar...

The Athletic wyjaśnia dlaczego Chelsea wygrała walkę o Timo Wernera

Angielskie media zgodnie podają, że Timo Werner najprawdopodobniej od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Chelsea. Wygląda więc na to,...

Oficjalnie: Man Utd wraca do gry w Premier League 19 czerwca

Manchester United wróci do akcji w Premier League w spotkaniu wyjazdowym przeciwko Tottenhamowi 19 czerwca br. (piątek). Władze Premier...

Agent Bale’a: Gareth może zakończyć karierę w Madrycie

Gareth Bale od kilku okienek transferowych łączony jest nieustannie z powrotem do Premier League. Jednak agent Walijczyka widzi też...

Andy Mitten: wizja Ole Gunnara Solskjaera na restart rozgrywek w wykonaniu Man Utd

Powrót rozgrywek Premier League i tym samym wznowienie zatrzymanego w marcu br. z powodu pandemii koronawirusa sezonu 2019/20 zbliża...

Najważniejsze

Oficjalnie: Man Utd wraca do gry w Premier League 19 czerwca

Manchester United wróci do akcji w Premier League w spotkaniu wyjazdowym przeciwko Tottenhamowi 19 czerwca br. (piątek). Władze Premier...

The Athletic: Man Utd szykuje nowy kontrakt dla Brandona Williamsa

Jak przekazuje Laurie Whitwell, dziennikarz serwisu The Athletic, Manchester United przygotowuje propozycję nowej umowy dla Brandona Williamsa, która odzwierciedlałaby...

Może Cię także zainteresować

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
0