Reprezentacje: bramka Victora Lindelofa, ławka rezerwowych dla De Gei

własne Sebastian Słabosz

Victor Lindelof zdobył jedną z bramek dla reprezentacji Szwecji w wygranym 4:0 meczu eliminacji do turnieju Euro 2020 z Wyspami Owczymi. Obrońca „Czerwonych Diabłów” skutecznie wykończył akcję na 3:0.

Szwedzi już po pierwszym kwadransie prowadzili 2:0 ze zdecydowanie słabszym rywalem. W 23 minucie goście mieli rzut rożny, po którym piłka trafiła pod nogi Victora Lindelofa, a ten mocnym strzałem z woleja pokonał bramkarza gospodarzy. Jeszcze przed przerwą kadra „Trzech Koron” podwyższyła na 4:0 i taki wynik utrzymał się już do końca spotkania.

Cały mecz na ławce rezerwowych reprezentacji Hiszpanii przesiedział z kolei David de Gea, który po raz kolejny musiał ustąpić miejsce w bramce golkiperowi Chelsea, Kepie Arrizabaladze. Hiszpanie pokonali na wyjeździe Rumunię 2:1 w ramach eliminacji do turnieju Euro 2020.

Z kolei w kadrze Anglii do lat 20 w meczu z rówieśnikami z Holandii wystąpili Angel Gomes oraz Brandon Williams. Obaj rozegrali pełne 90 minut, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Mecz został rozegrany w ramach rozgrywek Elite League U-20.

Miniony czwartek to także wyjątkowy dzień dla 18-letniego Ethana Galbraitha. Występujący w drużynie rezerw wychowanek „Czerwonych Diabłów” zaliczył debiut w dorosłej reprezentacji Irlandii Północnej w meczu towarzyskim przeciwko Luksemburgowi. Środkowy pomocnik pojawił się na placu gry w 88 minucie, a jego drużyna wygrała 1:0.