manutd.com

Nowy nabytek Manchesteru United, Daniel James, zaliczył udany początek sezonu na Old Trafford, strzelając trzy gole w czterech meczach. Takim obrotem spraw nie jest zaskoczony selekcjoner reprezentacji Walii i legenda “Czerwonych Diabłów”, Ryan Giggs.

Były skrzydłowy klubu z Old Trafford określił Daniela Jamesa następcą Garetha Bale’a w kadrze narodowej Walijczyków. 21-latek imponuje w ostatnim czasie fantastyczną dyspozycją, czego potwierdzeniem są piękne gole przeciwko Crystal Palace oraz Southampton.

Aktualnie James znajduje się na zgrupowaniu z reprezentacją Walii, gdzie ma odegrać kluczową rolę w meczach eliminacyjnych.

– Gra i prezentuje dobrą dyspozycję, strzelając bramki. Myślę, że nie może doczekać się najbliższego meczu – zaczął Giggs.

– Dan zanotował wspaniały start nie tylko w Manchesterze United, ale również w reprezentacji Walii, szczególnie w trudnych okolicznościach podczas lata. Presja zawsze spoczywa na Garecie Bale’u, ale zamierzam ją zdjąć. Nie możemy polegać tylko na nim, ponieważ w zespole mamy wielu utalentowanych zawodników.

– Nie jestem zaskoczony początkiem Daniela Jamesa. Zaliczył dobry sezon przygotowawczy. Zagrał prawie w każdym spotkaniu. Później, gdy wchodzisz na murawę i strzelasz gola, idziesz do góry. Nieważne kim jesteś, pewność siebie jest wszystkim.

– Wszyscy wiemy, do czego jest zdolny. Na przestrzeni ostatnich dziewięciu miesięcy stawał się coraz lepszy i lepszy. Znajduje się w odpowiednim klubie, Ole Gunnar Solskajer zaopiekuje się nim.

– Zadowala mnie jego forma. Nie da się ponieść emocjom. Twardo stąpa po ziemi, a klub w którym się znajduje sprawi, aby nie bujał w obłokach – zakończył selekcjoner reprezentacji Walii.

Dyskusja