AFP

Youri Tielemans, którym w letnim okienku transferowym interesował się Manchester United, trafił ostatecznie do Leicester City. Belgijski pomocnik stał się najdroższym piłkarzem w historii “Lisów”. W jednym z wywiadów skomentował swój wybór, twierdząc, że to najlepszy ruch dla rozwoju jego kariery.

22-letni piłkarz trafił na King Power Stadium za 40,5 miliona funtów. Belg zdradził, co chodziło mu po głowie przed podjęciem decyzji o transferze do ekipy Brendana Rodgersa.

– Podczas okienka transferowego cieszyłem się zainteresowaniem pewnych wielkich klubów – powiedział przed spotkaniami eliminacyjnymi do Mistrzostw Europy 2020.

– Musiałem podjąć decyzję odpowiednią dla mojej młodej kariery i uważam, że podjąłem właściwą. Transfer za 40,5 miliona funtów nie zmienia niczego.

– W Leicester znają moje umiejętności. Bardzo dobrze poradziłem sobie na wypożyczeniu. Chciałem kontynuować przygodę w tym klubie – zakończył.

Tielemans jak dotychczas wystąpił we wszystkich meczach Leicester w nowym sezonie Premier League. Belgijski pomocnik dodatkowo zdobył jednego gola oraz zanotował jedną asystę.

Dyskusja