Getty Images

Angielski obrońca przyznał, że będzie bardzo zadowolony, jeśli jego roczne wypożyczenie do AS Romy okaże się sukcesem, a efektem tego będzie dłuższy pobyt we Włoszech. W Manchesterze prawdopodobnie nie będzie miał czego szukać po transferze Harry’ego Maguire’a.

29-latek został sprowadzony do stolicy Włoch, aby wypełnić pustkę po Kostasie Manolasie. Anglik nie ukrywał, że nie będzie narzekał, jeśli to wypożyczenie w przyszłości przemieni się w transfer definitywny.

– Byłem bardzo zainteresowany tą możliwością kiedy tylko się pojawiła i chciałem, żeby się pojawiła. To stało się bardzo szybko, a teraz myślę już tylko o następnym spotkaniu i o tym, aby dopasować się do treningów i metod nowego menadżera. Mam nadzieję na bardzo dobry sezon – mówi Anglik.

– Dostałem okazję gry w wielkim klubie, a jeśli ta okazja się przedłuży, a klub będzie ze mnie zadowolony, to zdecydowanie widzę swoją przyszłość we Włoszech – dodał Smalling.

Romelu Lukaku, były kolega Chrisa Smallinga, padł ostatnio ofiarą rasistowskich zachowań, kiedy wykonywał rzut karny w spotkaniu z Cagliari. Serie A wszczęła dochodzenie w tej sprawie, ale grupka kibiców Interu w liście otwartym stwierdziła, że wydawanie dźwięków małpy nie jest we Włoszech zachowaniem rasistowskim.

Chris Smalling opisał rasizm jako problem, którego nie możemy zaakceptować i który ma miejsce niemal na całym świecie. Pozostaje jednak pełen wiary, że lekcja zostanie odrobiona w najbliższej przyszłości.

– Musi dojść do zmian, czekają nas zmiany generacji i nadejście młodych ludzi, którzy będą mieli inną perspektywę. To się jednak wciąż zdarza, nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie. To smutne i nie do zaakceptowania, że w dzisiejszych czasach wciąż musimy się z tym borykać – podkreśla obrońca.

Smalling prawdopodobnie zadebiutuje w barwach nowego klubu 15 września w spotkaniu przeciwko Sassuolo, po przerwie reprezentacyjnej.

Przeczytaj także:  Paul Pogba opowiedział o swojej kontuzji w programie Władimira Kliczki

Dyskusja