manutd.com

Deji Sotona, 16-letni napastnik Manchesteru United, został najszybszym piłkarzem na Old Trafford. Młodzieżowy reprezentant Irlandii osiąga pod tym względem lepsze wyniki niż m.in. Diogo Dalot, Daniel James, Marcus Rashford czy Tahith Chong, którzy także wysoko stoją w tej klasyfikacji.

Deji Sotona podczas testów szybkościowych potrafił rozpędzić się do 36,85 km/h. Drugi w tej klasyfikacji Diogo Dalot osiągnął wynik nieznacznie niższy – 36,37 km/h. Kolejni w klasyfikacji byli Tahith Chong (35,98 km/h), Marcus Rashford (35,69 km/h) oraz Daniel James (35,52 km/h).

Sotona obecnie reprezentuje barwy Manchesteru United do lat 18. Jednak trenerzy “Czerwonych Diabłów” mają wysoko cenić umiejętności Irlandczyka i przewidują, że w przyszłości ma on szansę przebić się do pierwszej drużyny klubu z Old Trafford.

Nastolatek jest znany ze swojej ogromnej szybkości już od najmłodszych lat. Wystarczy wspomnieć, że w wieku zaledwie 12 lat, został sprinterskim mistrzem Irlandii w kategorii do lat 14.

Napastnik, który może grać także jako skrzydłowy, w kuluarach porównywany jest na Old Trafford do Ryana Giggsa. 16-latek może również występować w reprezentacji Anglii, w związku z czym FA śledzi jego dalszy rozwój.

Aby też zobrazować szybkość Irlandczyka, warto podkreślić, że najszybszy bieg odnotowany na boiskach Premier League został wykonany przez skrzydłowego Manchesteru City, Leroya Sane, gdzie pomiar wskazał na 35,48 km/h.

Przeczytaj także:  Andreas Pereira dla MUTV przed meczem z Club Brugge: chcemy wygrać Ligę Europy

Dyskusja