Getty Images

Gary Neville w jednym z wywiadów nawołuje, aby Paul Pogba udowodnił wszystkim, dlaczego aspiruje do bycia najlepszym piłkarzem na świecie. Na barki Francuza spadła odpowiedzialność za ostatnie wyniki Manchesteru United w Premier League.

Manchester United nie potrafił wygrać ostatnich trzech spotkań w Premier League po obiecującym początku i zwycięstwie z Chelsea 4:0. Paul Pogba zagrał wszystkie mecze, za które nie zebrał zbyt pochlebnych opinii. Pomocnikowi wytyka się przede wszystkim zmarnowany rzut karny w konfrontacji z Wolverhampton.

– Paul Pogba aktualnie znajduje się w centrum uwagi, ponieważ jest największym piłkarzem w największym klubie. Jest mistrzem świata i powinien być świadom tego, że ludzie będą o nim rozmawiać – mówił Gary Neville.

– Najlepszy zawodnik, lider i kapitan wstaną i wezmą na siebie ciężar krytyki. Podobnie jak menedżer i trener.

– Gdy ludzie go krytykują i nakładają na niego presję, robią to, ponieważ jest najlepszy. Jest gwiazdą tego klubu. To Bryan Robson lat ’80. United mieli problemy, za które obrywało się Bryanowi Robsonowi. Teraz wszyscy wieszają psy na Paulu Pogbie.

– Jest to jednak presja, której pragnie. Pragnie być najlepszym piłkarzem na świecie. Zatem wyjdź i pokaż, że zasługujesz na to miano – dodał.

Dyskusja