Ethan Galbraith zachwycony debiutem w dorosłej reprezentacji

manutd.com Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Dla 18-letniego piłkarza rezerw Manchesteru United, Ethana Galbraitha, miniony tydzień był bez wątpienia wyjątkowy. Młody pomocnik nie tylko otrzymał powołanie do dorosłej kadry reprezentacji Irlandii Północnej, ale także zaliczył w niej debiut.

18-latek przebywał na zgrupowaniu kadry narodowej do lat 21, kiedy niespodziewanie został awansowany przez Michaela O’Neilla do dorosłej kadry. Młody pomocnik “Czerwonych Diabłów” w miniony czwartek pojawił się na boisku w końcówce towarzyskiego meczu Irlandii Północnej z Luksemburgiem, wygranego przez gospodarzy 1:0.

– Brak mi słów. To było dla mnie całkowicie nierealne, zwłaszcza biorąc pod uwagę ten wielki tłum zgromadzony na stadionie Windsor Park [stadion piłkarski w Belfaście – wyj. red.]. Nawet samo wyjście na ten obiekt było dla mnie czymś niewiarygodnym – mówi Ethan Galbraith.

– Gdy rozgrzewałem się przy linii bocznej, to miałem wrażenie, że wszyscy na mnie patrzą, przez co zacząłem się denerwować. Jednak gdy Michael wezwał mnie do wejścia na boisko, wszystkie nerwy odeszły na bok i pojawiła się adrenalina. To było dobre uczucie.

– Czerpałem z tego przyjemność. Starałem się otrzymać piłkę, ale ta nie spadała mi pod nogi. Gdy w końcu już tak się stało zagrałem prostopadłe podanie do Shane’a Fergusona i czułem się przy tym dość pewnie.

– Myślałem, że będę potrzebował nieco więcej czasu, aby zaadaptować się do tego, ale w zasadzie od samego początku czułem się dobrze. Ten sezon układa się dla mnie naprawdę świetnie. Otrzymuję wiele szans gry w United, a możliwość wystąpienia w tym meczu była dla mnie czymś nierealnym – dodał.

Po tym meczu selekcjoner reprezentacji Irlandii Północnej, Michael O’Neill, wytłumaczył dlaczego zdecydował się na powołanie tak młodych zawodników. Jak sam przyznaje chciał się przyjrzeć z bliska utalentowanej młodzieży, a mecz towarzyski z Luksemburgiem był do tego świetną okazją.

Przeczytaj również:  Dean Henderson o Man Utd. "Zmuszanie kogoś w moim wieku do siedzenia na ławce przez 12 miesięcy to kryminał"

– Alfie McClamont [obrońca Leeds United – wyj. red.], a także Ethan Galbraith weszli na boisko z ławki rezerwowych. Ethan to zawodnik z kadry do lat 19 i będzie nas reprezentował w finałach Euro U-19 w przyszłym roku [Irlandia Północna jest gospodarzem tej imprezy – wyj. red.] – mówił O’Neill.

– Ethan to zawodnik, który rozwija się w kadrze U-23 Manchesteru United. Wiemy, jakim jest typem piłkarza. To wspaniały zawodnik, na którego miło się patrzy. Miło było dodać mu motywacji i sprawić, aby skupił się na rozwoju swojej kariery – dodał.

Galbraith nie jest jedynym piłkarzem rezerw Manchesteru United, którzy otrzymali ostatnio powołanie do dorosłej reprezentacji narodowej. Po raz drugi z rzędu spotkało to także Dylana Levitta, którego do kadry Walii powołał Ryan Giggs.

Jako ciekawostkę można dodać także fakt, że wychowanek “Czerwonych Diabłów”, Jordan Thompson, który opuścił klub z Old Trafford w 2015 roku, a obecnie reprezentuje barwy Blackpool, zaliczył pierwszy występ od początku spotkania w barwach reprezentacji Irlandii Północnej we wspomnianym meczu z Luksemburgiem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze