Getty Images

Młode “Czerwone Diabły” w środę 18 września br. zmierzą się w meczu towarzyskim rozgrywanym na stadionie Altrinhchama J.Davidsona z rezerwami niemieckiej Herthy Berlin. Początek spotkania o godz. 19:00.

Mecz z rezerwami Herthy to ostatnia część programu organizowanego przez Akademię Manchesteru United, który ma dać młodym zawodnikom cenne doświadczenie w spotkaniach z klubami z kontynentu. Ten program jest następstwem udanego letniego turnieju zorganizowanego na stadionie AJ Bell dla zespołów U-18. W spotkaniu z niemieckim klubem “Czerwone Diabły” wystawią do gry drużynę do lat 19.

– Wszyscy nie mogą się doczekać meczu przeciwko rezerwom Herthy – mówił niedawno mianowany nowy dyrektor Akademii, Nick Cox. – To kolejne spotkanie, które wierzymy, że da naszym młodym zawodnikom cenne doświadczenie.

– Zawsze szukamy najlepszych sposobów, by nasi zawodnicy zdobywali doświadczenie; wcześniejsze spotkania w Irlandii Północnej zespołu U-23, udział w EFL Trophy oraz pierwszy turniej AJ Bell są przykładami innowacyjnego programu naszej Akademii.

– W tym sezonie ulepszyliśmy program, by młodzi zawodnicy spotkali się z różnymi stylami gry. Powielają wyzwania, jakie mogą ich czekać w pierwszym zespole. To świetna platforma rozwoju – dodał.

Również 18 września br., na stadionie Altrinhchama J.Davidsona żeński zespół U-21 spotka się z kobiecym zespołem Ipswich Town.

Przeczytaj także:  Solskjaer po meczu z Watfordem: za nami bardzo dobry tydzień

Dyskusja