Sky Sports

Legenda Southampton, Matt Le Tissier, skrytykował Ole Gunnara Solskjaera i jego metody polegające na desygnowaniu do wykonywania jedenastek dwóch piłkarzy, Paula Pogbę i Marcusa Rashforda. Były napastnik uważa, że francuski pomocnik powinien oddać strzelanie rzutów karnych w “ręce” 21-letniego Anglika. 

Zawodnicy Manchesteru United zmarnowali w tym sezonie już dwie jedenastki. W meczu z Wolverhampton spudłował Paul Pogba, natomiast w pojedynku przeciwko Crystal Palace rzutu karnego nie wykorzystał Marcus Rashford.

– Pogbie chodzi o próbę wypromowania się jako wielkiego showmana i gwiazdę, która zbawia zespół bez koncentrowania się na wykonywanej pracy. Sposób w jaki Marcus Rashford wykonuje rzuty karne jest dużo lepszy. Gdybym był menedżerem, to jego desygnowałbym do strzelania jedenastek – stwierdził Le Tissier.

– Wyznaczenie dwóch wykonawców rzutów karnych wprowadza zamieszanie. Nie można mówić: “zobaczymy, kto ma ochotę na podejście do jedenastki danego dnia”. To nieprofesjonalne, amatorskie, szkolne. Wina leży po stronie menedżera.

– W takiej sytuacji menedżer powinien być zdecydowany i powiedzieć: “jesteś moim najlepszym strzelcem, więc ty podchodzisz do rzutów karnych”. Jeśli nie ma go na boisku, ktoś inny przejmuje jego rolę – dodał.

Dyskusja