Twitter / @matteodarmian44

Matteo Darmian niedawno opuścił Manchester United na zasadzie transferu definitywnego i trafił do włoskiej Parmy. Włoch w wywiadzie przyznał, że gdyby otrzymał kolejną propozycję przejścia do ekipy “Czerwonych Diabłów, raz jeszcze by ją przyjął.

– Podpisanie kontraktu z Manchesterem United było łatwą decyzją. Czułem dumę i odpowiedzialność, zakładając na siebie tak ważną koszulkę. To doświadczenie, które mógłbym przeżywać bez przerwy. Na boisku i poza nim – mówił Matteo Darmian.

– Naprawdę chciałem grać w piłkę. Chęć powrotu do reprezentacji Włoch zmusiła mnie do odejścia z Old Trafford. Profesjonalista zawsze musi akceptować decyzje trenera. Trzeba ciężko pracować, aby być gotowym – dodał.

Prawy obrońca wyjaśnił powody dołączenia do Parmy. Włoski klub zapłacił za byłego piłkarza Manchesteru United 1,5 miliona funtów.

– Wybrałem Parmę, ponieważ chciałem grać, a ten klub naprawdę mnie widział w swoim zespole. Śledziłem włoski futbol i rozwój Parmy, który wciąż postępuje. Każdy tu sprawia, że czuję się jak w domu. Jestem szczęśliwy – kontynuował.

– Nie jestem tu zbyt długo, ale zdążyłem poznać już różnych ludzi, którzy pracują dla klubu – wszyscy są znakomici. Jestem dostępny dla trenera. Dam z siebie wszystko na treningach, niezależnie od pozycji, na której miałbym zagrać – zakończył.

Przeczytaj także:  Sytuacja kadrowa przed meczem z Watfordem

Dyskusja