Matthew Ashton - AMA/Getty Images

Ikona Manchester United Roy Keane, wypowiedział się na temat gry defensywnej Harry’ego Maguire‘a. Były kapitanCzerwonych Diabłów twierdzi, że Anglik jest za wolny i ma problemy z podstawowymi zadaniami defensywnymi.

Roy Keane wypowiadał się na ten temat przed meczem kwalifikacyjnym do Euro 2020 reprezentacji Anglii, która mierzyła się z Bułgarią. Przypomnijmy, że Harry Maguire jest aktualnie najdroższym obrońcą w historii, po tym, jak Manchester United sprowadził zawodnika z Leicester City.

26-latek został piłkarzem meczu w swoim debiucie przeciwko Chelsea, jednakże podczas następnych trzech kolejek Premier League, Manchester United ani razu nie zachował czystego konta. Komentując występy środkowego obrońcy dla drużyny Ole Gunnara Solskjaera, Roy Keane stwierdził:

– Myślę, że do tej spory spisuje się okej. Wszyscy zwracamy uwagę na to, jak dobrze wyprowadza piłkę od tyłu, jednak wciąż mam obiekcje co do jego szybkości.

Irlandczyk odniósł się też do meczu z Crystal Palace:

– Pamiętamy pierwszą bramkę straconą przez Manchester United. Maguire nie wykonał wtedy podstawowej pracy obrońcy, czyli nie wspierał swojego partnera w linii defensywnej. On ma 26 lat i wskazywanie mu takich błędów jest bardzo niepokojące.

Innego zdania był za to legendarny zawodnik Arsenalu, Ian Wright, który mocno komplementował lidera angielskiej defensywy.

– Maguire jest bardzo dobrym piłkarzem, który wspiął się w górę po ligowych szczeblach. Manchester United zapłacił za niego ogromne pieniądze, ale to jest jego wartość.

Harry Maguire wystąpił do tej pory w każdym meczu Premier League w tym sezonie i zawsze przebywał na boisku przez pełne 90 minut.

Przeczytaj także:  "The Mirror": FA poprosi Man Utd o raport medyczny ws. Marcusa Rashforda

Dyskusja