Getty Images

Legenda Manchesteru United, Bryan Robson, motywuje piłkarzy oraz Ole Gunnara Solskjaera przed nadchodzącą konfrontacją z Leicester City. Anglik twierdzi, że mecz po przerwie reprezentacyjnej musi zostać wygrany.

W wywiadzie dla oficjalnej strony, “Kapitan Marvel” podkreśla, jak ważne będzie pozostawienie sierpnia za sobą i rozpoczęcie wrześniowej kampanii od zwycięstwa. “Czerwone Diabły” na własnym stadionie podejmą Leicester City prowadzone przez Brendanda Rodgersa.

– Chłopcy muszą usunąć przegrane spotkanie z Crystal Palace ze swojego systemu. Nie spisaliśmy się wspaniale tamtego dnia i powinniśmy osiągnąć lepszy rezultat.

– Gdybyśmy wykorzystali rzut karny [pudło Marcusa Rashforda – przyp. red.] być może byłoby lepiej, ale zostaliśmy pokonani. To już przeszłość. Ole Gunnar Solskjaer twierdzi, że nieustannie się poprawiamy, z czym się zgadzam. Uważam, że w poprzednich potyczkach graliśmy całkiem dobrze.

– Atmosfera w ekipie jest naprawdę ekscytująca. Wszyscy są zmotywowani, aby poprawić wyniki jak najszybciej. Zacznijmy strzelanie w tym sezonie. Z łatwością powinniśmy wygrać trzy ostatnie spotkania, ale tak się nie stało, zatem postawmy krok do przodu przeciwko Leicester. Potrzebujemy dobrego występu i rezultatu, który pobudzi wszystkich ponownie.

Ekipa Brendana Rodgersa plasuje się aktualnie na trzeciej pozycji z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch remisów. Bryan Robson jest przekonany, że Leicester City postawi trudne warunki do gry na Old Trafford, ale ekipą, która zgarnie w tym dniu trzy punkty, będzie Manchester United.

– Zanotowali dobry początek sezonu i mają bardzo dobrych młodych piłkarzy. To dlatego zwycięstwo z nimi jest tak ważne.

– Uważam, że rzucą wyzwanie czołowej szóstce i będą chcieli wrócić do europejskich pucharów. To będzie trudny mecz ze względu na zawodników, których posiadają, wyzwanie dla naszej drużyny. Jeżeli chcemy znaleźć się w TOP 4, potrzebujemy zwycięstw na własnym stadionie z takimi zespołami jak Leicester City.

Przeczytaj także:  Manchester United nawiązał globalną współpracę z Mondelez International

Nowa kampania Premier League trwa już ponad miesiąc. Były kapitan Manchesteru United czuje, że “Czerwone Diabły” znajdują się na odpowiedniej ścieżce i wkrótce powinni zacząć piąć się w górę tabeli.

– Przede wszystkim powinniśmy wychodzić na murawę i cieszyć się grą, utrzymywać formację i wykonywać wszystko to, co działało podczas obozu przygotowawczego. Naciskać rywala i skoncentrować się na podaniach, które bywają niechlujne. Skupić się na wykończeniu, ponieważ chcąc wygrywać mecze w Premier League, trzeba strzelać po przynajmniej dwa gole.

– W ostatnich dwóch wyjazdowych spotkaniach zdobyliśmy po jednym i to nie wystarczyło. Skoncentrujmy się zatem na finalizacji akcji. Jeśli pójdzie dobrze, zaczniemy wygrywać zamiast remisować – zakończył.

Dyskusja