Getty Images

Pomocnik Manchesteru United, łączony w te wakacje m.in. z FC Barceloną oraz Realem Madryt, rozmawiał na temat przenosin do Hiszpanii m.in. z Lionelem Messim – mówił dziennikarzom brat Paula Pogby, Mathias.

Mathias Pogba potwierdził również, że Francuz rozmawiał na temat La Liga z nowym nabytkiem FC Barcelony, Antoinem Griezmannem, Zlatanem Ibrahimoviciem oraz trenerem “Królewskich”, Zindeinem Zidanem.

– W Realu Madryt zawsze są otwarte drzwi dla dobrych piłkarzy, takich jak on – mówił we wtorek środkowy obrońca zespołu z Santiago Bernabeu, Sergio Ramos.

Mistrz Świata z 2018 roku był także kuszony przez włoski Juventus, po tym, jak stało się jasne, że 26-latek jest zdeterminowany, by opuścić szatnię “Czerwonych Diabłów”.

– Wszyscy wiedzą, że Paul chce zmienić klub. Zaczęliśmy pracować nad tym tematem – mówił w te wakacje agent Francuza, Mino Raiola.

Teraz, 29-letni Mathias Pogba, który ma już za sobą pięć występów w narodowej kadrze Gwinei, potwierdził silne zainteresowanie Hiszpanią u swojego młodszego brata.

– Wiem, że rozmawiał z kilkoma zawodnikami z Hiszpanii, ale nie było wśród nich Sergio Ramosa – mówił Mathias w telewizji “El Chiringuito” – Kto? Oh, Messi. Czasami, nie zawsze. Zlatan [Ibrahimović]. [Antoine] Griezmann, ponieważ znają się z francuskiej kadry.

– Nie wiem o nikim z Realu Madryt. Oh, [Raphael] Varane tak, także [Zinedine] Zidane.

Jednak starszy z braci Pogba powtarzał, że spekulacje transferowe nie wpłyną na grę w Manchesterze United w tym sezonie. Trener “Czerwonych Diabłów”, Ole Gunnar Solskjaer, wygrał z Francuzem walkę o pozostanie zawodnika w Manchesterze i wierzy, że Pogba będzie trzonem jego nowej drużyny.

– Paul wie, że nie może opuścić Manchesteru United, więc teraz skupi się tylko i wyłącznie na nowym sezonie – powiedział Mathias na koniec.

Dyskusja