Getty Images

W minione wakacje media rozpisywały się często o zainteresowaniu Manchesteru United skrzydłowym Borussii Dortmund, Jadonem Sancho. Doniesienia te znalazły swoje potwierdzenie w słowach dyrektora sportowego niemieckiej drużyny, Michaela Zorca.

W czteroodcinkowym serialu dokumentalnym pn. “Inside Borussia Dortmund”, który niedawno miał swoją premierę na platformie streamingowej Amazon Prime, widzowie w trzecim odcinku mogli dowiedzieć się m.in. że tego lata faktycznie odbyły się rozmowy między przedstawicielami niemieckiego klubu a Manchesteru United, które dotyczyły potencjalnego transferu Jadona Sancho na Old Trafford.

We wspomnianym odcinku możemy obejrzeć Michaela Zorca spotykającego się z pozostałymi szefami klubu w osobach Matthiasa Sammera i Sebastiana Kehla oraz z prezesem klubu, Hansem-Joachimem Watzke. Poruszany jest tam temat przenosin Sancho na Old Trafford, ale pada także od razu deklaracja, że Anglik nie szuka obecnie możliwości opuszczenia Borussii.

– Gorącym tematem jest teraz Sancho i Manchester United. Miało miejsce spotkanie w tej sprawie. Manchester United wziął ze sobą konsultanta – mówił Zorc.

– Jednak z tego, co wiem, konsultant ten przekazał im, że niezależnie od tego, ile zaoferują pieniędzy, nie puścimy go z klubu tego lata. Ponadto sam piłkarz też nie wykazuje intencji w stronę opuszczenia klubu w to lato – dodał.

Wiele mediów utrzymuje, że Jadon Sancho wciąż pozostaje numerem jeden na liście transferowej Manchesteru United i prawdopodobnie będzie głównym celem zakupowym klubu z Old Trafford w przyszłe lato.

19-latek po świetnym ubiegłym sezonie, również obecną kampanię rozpoczyna w imponującym stylu. W dotychczasowych 5 meczach w Borussii Dortmund zdobył 3 bramki. Ponadto we wtorkowym meczu reprezentacji Anglii z Kosowem zastąpił w wyjściowym składzie Marcusa Rashforda i zdobył 2 gole.

Dyskusja