Reprezentacje: 8 bramek w meczu Anglików, debiut Kierana O’Hary

manutd.com Sebastian Słabosz

Kilku „Czerwonych Diabłów” mogliśmy oglądać także we wtorkowych meczach reprezentacyjnych. Z pewnością do najciekawszego z nich należała potyczka Anglii z Kosowem na St Mary’s Stadium w ramach eliminacji do turnieju Euro 2020. Gospodarze wygrali 5:3.

W meczu tym od pierwszych minut na boisku pojawił się Harry Maguire. Z kolei Marcus Rashford tym razem rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, a w jego miejsce na placu gry pojawił się Jadon Sancho.

To goście wyszli niespodziewanie na prowadzenie już w 1 minucie spotkania. Fatalny błąd w obronie popełnił Michael Keane podając piłkę do rywala i goście wykorzystali to z zimną krwią. Jednak zaledwie 7 minut później Anglicy doprowadzili już do wyrównania. Tym razem Keane odkupił winy zgrywając dobrze piłkę głową po rzucie rożnym do Raheema Sterlinga, który wyrównał.

Do przerwy Anglicy zdołali jeszcze dołożyć 4 bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Dwie były autorstwa zawodnika Borussii Dortmund, Jadona Sancho, który ma znajdować się na szczycie listy transferowej Manchesteru United. Po zmianie stron już tylko goście zdobywali bramki, ale jedynie dwie, przez co ostatecznie zakończyło się na wyniku 5:3. Swoją okazję na drugiego gola w tym meczu miał m.in. Harry Kane, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Marcus Rashford pojawił się na placu gry na ostatnie 5 minut.

Wtorkowy mecz na ławce rezerwowych rozpoczął także Nemanja Matić. Serbia w ramach eliminacji do turnieju Euro 2020 mierzyła się na wyjeździe z Luksemburgiem. Selekcjoner gości postanowił dać szansę gry zmiennikom, którzy nie zawiedli pokonując gospodarzy 3:1. Matić pojawił się na boisku w 79 minucie.

Miniony wtorek na długo zapadnie w pamięć wypożyczonemu obecnie do Burton Albion bramkarzowi Manchesteru United, Kieranowi O’Harze. 23-latek zaliczył debiut w dorosłej reprezentacji Irlandii w meczu towarzyskim z Bułgarią. O’Hara pojawił się na placu gry w 76 minucie przy stanie 1:1, ale ostatecznie jego koledzy zwyciężyli 3:1.

Z kolei w rozgrywanym w nocy z wtorku na środę czasu polskiego meczu towarzyskim Argentyny z Meksykiem pełne 90 minut zaliczył Marcos Rojo. Ekipa „Albicelestes” rozbiła rywali 4:0 m.in. po hat-tricku napastnika Interu Mediolan, Lautaro Martineza. Rojo oprócz cennych minut zanotował w tym spotkaniu żółtą kartkę.

We wtorek swój mecz rozgrywała także reprezentacja Holandii do lat 21, która mierzyła się na własnym boisku z rówieśnikami z Cypru w ramach eliminacji do turnieju Euro U-21 2021. Mimo utraty bramki na samym początku spotkania, reprezentacja „Oranje” wygrała pewnie to spotkanie, bo aż 5:1. W 72 minucie na boisku zameldował się Tahith Chong.