manutd.com

Kieran O’Hara został ostatnim zawodnikiem Akademii Manchesteru United, który zaprezentował się w seniorskich barwach narodowych. Irlandczyk zaliczył debiut między słupkami swojej reprezentacji w drugiej połowie meczu towarzyskiego przeciwko Bułgarii.

Obecnie młody bramkarz jest na wypożyczeniu w Burton Albion. W zeszłym roku dał się poznać w Macclesfield Town i od razu został doceniony tam za dojrzałą postawę. O’Hara zmienił na placu gry golkipera Bournemouth Marka Traversa, kolejnego z pięciu debiutantów, powołanych przez selekcjonera kadry Irlandii, Micka McCarthy’ego. Wychowanek “Czerwonych Diabłów” na boisku spędził nieco ponad 15 minut i zachował przez ten czas czyste konto.

Dla urodzonego w Trafford zawodnika był to z pewnością dzień, który zapamięta na długo. O’Hara zawsze podkreślał dumę z bycia Irlandczykiem, o czym mówił parę lat temu, kiedy grał jeszcze w drużynie U-21.

– To zawsze zaszczyt móc reprezentować swój kraj. To dla mnie wielka sprawa i z pewnością wyzwanie, ponieważ pomaga mi się szybciej rozwinąć. Jako bramkarz nowych rzeczy uczysz się będąc w nowym dla siebie środowisku, więc to na pewno można zapisać po stronie pozytywów.

– To trudniejszy i wyższy poziom, ale musisz to zaakceptować. Im więcej grasz na takim poziomie, tym szybciej i lepiej rozwiniesz się jako dobry bramkarz, którym oczywiście chcę w przyszłości zostać.

Les Perry, który bada rozwój zawodników z klubowej Akademii, którzy przebywają na wypożyczeniach jest bardzo zadowolony z dotychczasowego postępu O’Hary, a także jest pod wrażeniem jego występów w Burton Albion.

– Pojechałem obejrzeć Kierana i naprawdę mi się podobał. Teraz występuję w League One, a przed rokiem grał szczebel niżej. Ostatnio zadzwonił do mnie jego trener z Burton, Nigel Clough, aby powiedzieć mi, że dzięki niemu jego drużyna wygrała mecze. Zawsze miło słyszeć takie informacje.

– W Burton kochają Kierana, jest tam bardzo popularny. Ludzie lubią go, a on lubi ludzi. Trener w niego wierzy, ponieważ widzi jego pewność siebie. Teraz pojechał na zgrupowanie pierwszej kadry i to z pewnością jest dla niego ogromny sukces.

Wcześniej debiut w seniorskiej kadrze Irlandii Północnej zanotował inny piłkarz Akademii Manchesteru United, Ethan Galbraith. Z kolei najbliżej po O’Harze pierwszego występu w dorosłej reprezentacji jest Dylan Levitt, który z wysokości ławki rezerwowych przyglądał się ostatnio grze Walijczyków.

Przeczytaj także:  Philippe Clement: Man Utd zasłużył na awans

Dyskusja