Siedmiu byłych piłkarzy MU wzięło udział w meczu pożegnalnym Vincenta Kompany’ego

Twitter Sebastian Słabosz

W środowy wieczór na Etihad Stadium rozegrano mecz legend Manchesteru City i byłych gwiazd Premier League. Spotkanie to zostało zorganizowane w celu oficjalnego pożegnania z ekipą „The Citizens” byłego już kapitana aktualnych mistrzów Anglii, Vincenta Kompany’ego, który od obecnego sezonu kontynuuje swoją karierę w Anderlechtcie. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

W drużynie Premier League All-Stars zagrało siedmiu byłych zawodników „Czerwonych Diabłów” – Edwin van der Sar, Gary Neville, Michael Carrick, Ryan Giggs, Paul Scholes, Nicky Butt oraz Robin van Persie.

Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia, bo już w 1 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Stilijana Petrowa, który wykorzystał błąd w ustawieniu Gary’ego Neville’a oraz złe założenie pułapki ofsajdowej przez ekipę gości.

Ryan Giggs po stronie ekipy gości przyodział opaskę kapitańską i to on był jednym z architektów bramki wyrównującej dla ekipy Premier League All-Stars. W 31 minucie Walijczyk zagrał w pole karne do Robina van Persiego, ten szybko odegrał do Robbiego Keane’a, który z bliskiej odległości zdobył bramkę wyrównującą.

Po zmianie stron tym razem to goście rozpoczęli szybko strzelanie, bowiem już w 48 minucie spotkania na 2:1 podwyższył Robin van Persie, który wykorzystał świetne zagranie od Tima Cahilla.

Gospodarze zdołali jednak odpowiedzieć w samej końcówce spotkania, kiedy to zagrywali piłkę w pole karne z rzutu wolnego z okolic środka boiska, a tam najlepiej odnalazł się Benjani i strzałem głową pokonał Shaya Givena, ustalając wynik spotkania na 2:2.

W spotkaniu tym miał także wystąpić były obrońca Manchesteru United, Rio Ferdinand, który jednak w ostatniej chwili musiał zmienić plany, za co przeprosił byłego ligowego rywala za pośrednictwem konta na Instagramie, okazując przy tym Kompany’emu ogromny szacunek.

Co ciekawe w meczu tym nie wystąpił także sam zainteresowany. Vincent Kompany na kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania zapowiedział, że nie może wziąć w nim czynnego udziału z uwagi na kontuzję uda. Pieniądze zebrane przy okazji tego meczu zostaną przekazane na rzecz ludzi bezdomnych.

Legendy Manchesteru United – Premier League All-Stars 2:2 (Petrow 1′, Banjani 90′ – Keane 31′, Van Persie 48′)

Na koniec bonus od pewnego byłego rudowłosego pomocnika Manchesteru United. Oj brakuje tego pana w środku pola, brakuje 😉