Getty Images

Edwin van der Sar odniósł się do plotek, które łączą go ostatnio z rolą dyrektora sportowego Manchesteru United. Holender jest aktualnie dyrektorem generalnym Ajaxu i sprawuje się świetnie w tej funkcji.

Były bramkarz Manchesteru United stwierdził, że jest otwarty na pomysł przyjęcia roli dyrektora sportowego Czerwonych Diabłów”. Pracownik Ajaksu cieszy się ogromną reputacją ze strony Eda Woodwarda, który aktualnie poszukuje odpowiedniego kandydata na to stanowisko.

Praca Edwina van der Sara była bardzo istotna przy powrocie Ajaksu na europejskie wyżyny. Holender nadzorował postępy drużyny i doprowadził ją do finału Ligi Europy w 2017 roku oraz do półfinału Ligi Mistrzów w ubiegłym sezonie.

Na bardzo dobrą ocenę pracy 48-latka, wpływa również wygenerowanie bardzo dużego zysku ze sprzedaży wychowanków. Mowa tu głównie o ostatnich transferach Frenkiego de Jong’a i Matthijsa de Ligt’a. Wszystkie te czynniki wpłynęły na to, że Edwin van der Sar jest uznawany za idealnego kandydata do roli dyrektora sportowego Manchesteru United.

Sam zainteresowany przedstawia jasno, że jest szczęśliwy w swoim aktualnym klubie, ale nie wyklucza przyjęcia nowej roli w przyszłości.

– Myślę, że najważniejsze w życiu jest to, by stale się rozwijać. Tak robisz jako doświadczony piłkarz, a wcześniej jako junior. Dokładnie to stało się ze mną, gdy pojechałem do Włoch, a potem do Anglii. Dokładnie tak samo podchodzę do życia teraz – mówił Holender.

– Przestałem grać w piłkę w 2011 roku, a następnie uzyskałem tytuł magistra w zarządzaniu w sporcie i rozpocząłem pracę jako dyrektor marketingu w 2012 roku. Najważniejsze jest, by uczyć się na własnych błędach i wyciągać wnioski.

Zapytany o powrót do Anglii w nowej roli, Van der Sar odpowiedział:

– Nigdy nie możemy być pewni, co przyszłość przyniesie. Na ten moment, koncentruję się wyłącznie na pracy w Ajaksie. Zobaczymy co się wydarzy.

Przeczytaj także:  Martin Svidersky z pierwszym profesjonalnym kontraktem

Warto przypomnieć, że Ajax w ubiegłym sezonie doszedł aż do półfinału Ligi Mistrzów, pokonując na swojej drodze min. Juventus i Real Madryt. Ich drużyna była złożona z bardzo młodych zawodników i na ich przykładzie w tym sezonie chce funkcjonować Ole Gunnar Solskjaer.

Norweg bardzo skupia się na promocji młodzieży i z tego względu prosi kibiców o cierpliwość w kwestii wyników. Dyrektor generalny Ajaksu ma jednak inne zdanie w tej kwestii:

– Również grając młodymi zawodnikami, jesteś w stanie osiągać dobre wyniki. Masz lepsze i gorsze momenty, ale oni wszyscy mają talent i w dłuższej perspektywie da to odpowiednie rezultaty. Manchester United dobrze rozpoczął sezon przeciwko Chelsea, ale nie poszedł za ciosem w następnych kolejkach. Z tego powodu ponownie mamy coś na rodzaj wyścigu szczurów.

Edwin van der Sar porównał również aktualną sytuację do tej, gdy on sam bronił barw Czerwonych Diabłów:

– Podczas mojego pobytu, to zazwyczaj nas ścigano. Rzadko zdarzała się sytuacja taka jak teraz. Z tego względu, ważne by oni szybko wkroczyli na zwycięską ścieżkę, najlepiej rozpoczynając już w sobotę.

Holender odniósł się również do sytuacji kontraktowej Davida De Gei:

– Wszystko to trwa już bardzo długo i dla mnie to już powinna być jasna deklaracja. Oczywiście nie jestem jednak pracownikiem Manchesteru United i nie mam na to wpływu. Z mojej strony mogę jedynie dodać, że każdego da się zastąpić. W samej Premier League jest kilku bramkarzy, którzy byliby w stanie dokonać tego kroku naprzód. Ja sam trafiłem do drużyny w wieku 34 lat, więc naprawdę jest wiele możliwości do rozważenia.

Najbliższe spotkanie Manchesteru United odbędzie się już w sobotę o godzinie 16:00. Na Old Trafford pojawi się drużyna Leicester City.

Dyskusja