Getty Images

Brendan Rodgers, menedżer Leicester City, spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej przed meczem z Manchesterem United. Poniżej znajdziecie kluczowe kwestie, które omawiał z dziennikarzami.

James Maddison, który nie załapał się do składu reprezentacji podczas ostatnich spotkań

– Rozmawiałem z nim wczoraj i on bardzo docenia czas, jaki spędził z reprezentacją. To mądry chłopak i wie, że nawet dobra gra w klubie nie gwarantuje od razu miejsca w pierwszym składzie reprezentacji. James będzie pracował jeszcze ciężej i w końcu wywalczy swoje miejsce.

O powrocie Vardy‘ego do reprezentacji

Jaimie podjął decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery. Nie była to dla niego łatwa decyzja, ale z pewnością dla nas jest to profit. Jest on czołowym Angielskim napastnikiem oraz czołowym napastnikiem ligi, więc na pewno byłby on w stanie jeszcze dużo dać kadrze, ale jego decyzja jest inna.

Kontuzje zawodników powracających z meczów reprezentacji

– Wszyscy są zdrowi, więc bardzo dobrze.

O roli Kelechi Iheanacho, który od prawie roku nie strzelił gola i nie zaliczył jeszcze w tym sezonie występu w Leicester

– On bardzo ciężko pracuje i jest ważnym elementem składu. W perspektywie całego sezonu będziemy potrzebować każdego i dla niego przyjdzie moment również.

Rywalizacja z Manchesterem United

– Jedziemy na Old Trafford pokazać naszą najlepszą piłkę. Zawsze z ekscytacją patrzy się na mecz z rywalem o takim statusie. Mają oni wielu świetnych zawodników, ale my znamy swoje umiejętności i liczymy na dobry występ.

O magii Old Trafford

– To zawsze trudne miejsce do rozgrywania meczów. Byłem tam parę razy i czasem przegrywałem, a czasem wygrywałem. Oni mają jakość, choć może niektóre wyniki świadczą inaczej. To wciąż bardzo trudny teren i musisz zasłużyć na zwycięstwo, by cieszyć się z trzech punktów. Powtórzę: Ole przyszedł i ustabilizował sytuację, co już jest świetną pracą z jego strony. Być może końcówka poprzedniego sezonu nie była taka, jak oczekiwali, ale popatrzcie na zawodników-oni mają jakość.

Informacje na temat kontuzji Matty’ego Jamesa

– Tylko on ma długoterminową kontuzję. Ma problem ze ścięgnem Achillesa, przez co parę tygodni temu przeszedł operację. Z tego względu nie był on w kadrze, musi dojść do siebie. Cała reszta jest zdrowa.

Na temat Harry’ego Maguire’a

– Napisałem do niego podczas meczów reprezentacji. Życzyłem mu powodzenia i dużo zdrowia. To świetny człowiek i piłkarz. Jego zachowanie definiuje go jako mężczyznę. Był profesjonalny cały czas, a to nie było łatwe. Zresztą, teraz jasno widzicie, jak bardzo poprawił grę defensywną swojej nowej drużyny.

Dyskusja