Getty Images

Po świetnym początku sezonu 2019/2020 w wykonaniu Jamesa Maddisona w Leciester City wiele klubów z czołowej szóstki zwróciło swoją uwagę w kierunku angielskiego rozgrywającego. Manchester United poważnie monitoruje sytuację 22-latka, czyniąc go jednym ze swoich priorytetów transferowych.

Manchester United rozważa transfer Jamesa Maddisona z Leicester City w letnim oknie transferowym – donosi “Manchester Evening News”. Rozgrywający “Lisów” w znakomity sposób radzi sobie na początku nowej kampanii Premier League, mając na swoim koncie dwie asysty wyjątkowej urody.

Zainteresowanie gwiazdą z King Power Stadium wyrażają również Manchester City oraz Liverpool, ale latem przeprowadzka 22-latka nie była możliwa do zrealizowania. Sam piłkarz wydaje się szczęśliwy, iż pozostał w Leicester na przynajmniej jeszcze jeden sezon, zamiast naciskać na transfer do zespołu z czołowej szóstki. Anglik ma z “Lisami” kontrakt, który jest ważny do 2023 roku.

James Maddison to piłkarz idealnie pasujący do profilu preferowanego przez Ole Gunnara Solskjaera. Młody, brytyjski talent z doskonałą wizją gry, który posmakował już gry w Premier League. Anglik może okazać się “łakomym kąskiem” dla klubu z Old Trafford ze względu na kiepską formę Jesse’ego Lingarda i notoryczny regres Juana Maty. “Czerwone Diabły” wykonywały także podchody pod Christiana Eriksena z Tottenhamu, któremu po sezonie wygasa kontrakt, jednakże notowania 22-latka stoją wyżej u norweskiego szkoleniowca.

Rozgrywający dołączył do Leicester City z Norwich City rok temu za około 20 milionów funtów. Niedawno Gareth Southgate powołał go do pierwszej reprezentacji Anglii na eliminacyjne mecze do mistrzostw Europy przeciwko Bułgarii i Kosowu.

“Lisy” w minionym letnim okienku transferowym sprzedali do Manchesteru United swojego lidera, Harry’ego Maguire’a za kwotę 80 milionów funtów. Cena, jaką włodarze klubu z King Power Stadium mogą sobie życzyć za Jamesa Maddisona prawdopodobnie zbliży się do tej zapłaconej za środkowego obrońcę.

Przeczytaj także:  Toni Kroos: gdyby nie zwolnienie Moyesa, przeszedłbym do Man Utd

Kibice “Czerwonych Diabłów” potencjalny cel transferowy na lato będą mogli obejrzeć już w nadchodzącą sobotę, kiedy Leicester City przyjedzie na Old Trafford w ramach 5. kolejki Premier League. Jednokrotny mistrz Anglii nie przegrał w tym sezonie żadnego spotkania i plasuje się aktualnie na trzecim miejscu.

Dyskusja