leicestermerkury.co.uk

Były piłkarz Manchesteru United, a także były kolega z zespołu Harry’ego Maguire’a w Leicester City, Jonny Evans, udzielił wywiadu, w którym docenił umiejętności 26-letniego obrońcy. Obaj defensorzy zmierzą się przeciwko byłym klubom w sobotę, kiedy “Czerwone Diabły” podejmą na Old Trafford “Lisy” prowadzone przez Brendana Rodgersa.

– Harry [Maguire] i Manchester United to perfekcyjne połączenie. On jest dokładnie tym, kogo ten klub teraz potrzebuje.

– Ma osobowość do gry dla United i jakość, która jest wymagana. Jest kimś, kto wkracza do nowego zespołu i od razu staje się ulubieńcem kibiców – nieważne, gdzie pójdzie.

– Przyszedłem do Leicester i zobaczyłem, jaki wpływ wywarł w przeciągu jednego sezonu. To, co osiągnął podczas Mistrzostw Świata w Rosji z Anglią sprawia, że fani pragną skandować jego nazwisko. Przypomina kultowego bohatera. Sposób w jaki gra i jego osobowość na boisku są tym, czego Manchester United potrzebuje.

Harry Maguire w Leicester City otrzymał przydomek “Żelazna Głowa” ze względu na waleczność w pojedynkach główkowych. Jonny Evans jest przekonany, że kwota, za którą go wykupiono, w jakiś sposób wpłynie na jego słynną głowę.

– Nie wiem, jaka to presja, ponieważ nigdy nie znalazłem się w jego skórze. Poradzenie sobie z tą kwotą leży w kwestii Harry’ego. Nie jest jednak typem człowieka, który zaprząta swoją głowę takimi sprawami.

– Harry przychodził na trening, wykonywał swoją pracę, jako pierwszy brał prysznic i wracał do domu. Zawsze chciał spędzać czas w domu wraz ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Taki właśnie jest. Ma naturalne zdolności. Wchodzi na siłownie, odwala swoją robotę i wychodzi. Jest dumny ze swojego pochodzenia – zakończył.

Przeczytaj także:  Peter Crouch: Bruno Fernandes był jak powiew świeżego powietrza

Dyskusja