U-18 Premier League: Derby County – Manchester United 5:1

manutd.com Sebastian Słabosz

W minioną sobotę kadra Manchesteru United do lat 18 otrzymała prawdziwe lanie w meczu wyjazdowym z rówieśnikami Derby County w ramach rozgrywek Under-18 Premier League North. Młode „Czerwone Diabły” uległy w tym spotkaniu rywalom aż 1:5.

W meczu tym pełny debiut w ekipie Neila Ryana zaliczyła trójka 16-latków – Bjorn Hardley, Calen Gallagher-Allison i zakupiony niedawno z AS Monaco pomocnik, Hannibal Mejbri. Zastąpili oni Connora Stanleya, zawieszonego za kartki Recce’ego Devine’a i Willa Fisha, który z kolei  w piątek zaliczył debiut w barwach kadry U-23 w wygranym meczu z rezerwami Fulham. Spotkanie to oglądał m.in. robiący obecnie kursy trenerskie na Old Trafford, Patrice Evra.

Mecz z Derby fatalnie zaczął układać się dla gości już od samego początku. Po zaledwie 19 minutach spotkania było już 3:0, a dwie bramki „Czerwonym Diabłom” strzelił 17-letni polski napastnik, grający w barwach „Baranów”, Bartosz Cybulski. Trzeciego gola dołożył Archie Brown.

Kontakt i nadzieję na odwrócenie losu meczu dał Mark Helm w 26 minucie, który wykorzystał dośrodkowanie w pole karne Charlie’ego McCanna. 17-letni pomocnik dzień wcześniej zaliczył debiut w rezerwach Manchesteru United w zwycięskim spotkaniu ligowym przeciwko Fulham. Do przerwy utrzymał się wynik 3:1.

Jednak zaledwie 10 minut po zmianie stron gospodarze zadali kolejny cios za sprawą trafienia Jacka Strettona. Uderzenie nokautujące przyszło w 89 minucie, kiedy to Archie Brown zdobył swojego drugiego gola i ustalił wynik spotkania na 5:1.

Podopieczni Neila Ryana zaprezentowali się bardzo słabo w defensywie, tracąc wszystkie pięć bramek po prostych dośrodkowaniach w pole karne. Cały mecz w obronie rozegrał Łukasz Bejger, ale zapewne będzie chciał o nim jak najszybciej zapomnieć.

Podopieczni Neila Ryana po 6 meczach ligowych zajmują dopiero 8. pozycję rozgrywkach Under-18 Premier League North i jak dotąd uzbierali zaledwie 6 punktów (2 zwycięstwa i 3 porażki).

Clipboard01

W kolejnym meczu młode „Czerwone Diabły” zmierzą się u siebie w lidze z rówieśnikami z Evertonu. Spotkanie to zostanie rozegrane 21 września br. (sobota).

Derby County U-18 – Manchester United U-18 5:1 (Cybulski 12’ i 19’, Brown 15’ i 89’, Stretton 55’ –  Helm 26’)

Skład Manchesteru United U-18: Mastny – Bejger, Hockenhull, Hardley, Gallagher-Allison (Neville 46’) – Mejbri, McCann, Helm (Hughes 77’) – Wellens, Hoogewerf, Shoretire (Sotona 68’)

Niewykorzystane zmiany: Mee, Mejia