Getty Images

Jak przekazuje Rob Dawson z ESPN, powołując się na swoje źródła, Manchester United z Ole Gunnarem Solskjaerem na czele zamierza kontynuować politykę transferową polegającą na sprowadzaniu do klubu młodych, uzdolnionych Brytyjczyków.

W przyszłe lato priorytetem Manchesteru United, zdaniem amerykańskiej stacji, ma być wzmocnienie pomocy takimi zawodnikami jak Jadon Sancho z Borussii Dortmund oraz James Maddison z Leicester City.

Klub z Old Trafford, na polecenie Ole Gunnara Solskjaera, wydał w minionym letnim oknie transferowym blisko 150 milionów funtów na Harry’ego Maguire’a, Aarona Wan-Bissakę i Daniela Jamesa. Po obecnym sezonie “Czerwone Diabły” mają pozyskać jeszcze większą liczbę rodzimych talentów.

Norweski menedżer, po wzmocnieniu przede wszystkim defensywy w minionym oknie transferowym, teraz będzie chciał dodać nieco ognia do swojej ofensywy, zwłaszcza po tym jak z Old Trafford do Interu Mediolan odeszli Romelu Lukaku oraz Alexis Sanchez.

Amunicję tę mieliby dostarczyć przebojowy skrzydłowy Borussii Dortmund i reprezentacji Anglii, 19-letni Jadon Sancho oraz ofensywny pomocnik Leceister City, 22-letni James Maddison.

“Czerwone Diabły” zdają sobie jednak sprawę z tego, że zakup tej dwójki będzie niezwykle kosztowny. Już w to lato mówiło się o tym, że Borussia Dortmund wycenia Jadona Sancho na ponad 100 milionów funtów. Z kolei w przypadku Jamesa Maddisona, klub z Old Trafford ma ponoć spodziewać się wyceny na poziomie 70-80 milionów funtów, a więc będzie to kwota zbliżona do tej, jaką Manchester United zapłacił niedawno “Lisom” za Harry’ego Maguire’a.

ESPN podaje także, że Ole Gunnar Solskjaer do swojego notesu na dłużej wpisał także nazwiska pomocnika Newcastle United, Seana Longstaffa, napastnika Bournemouth, Calluma Wilsona oraz młodego obrońcy Stoke City, Nathana Collinsa.

Dyskusja