Getty Images

Patrice Evra od tygodnia przebywa ponownie w Manchesterze United, gdzie realizuje swoje kursy trenerskie. 38-letni Francuz przy okazji poniedziałkowego meczu kobiet z piłkarkami Arsenalu, zdradził dlaczego postanowił wrócić na Old Trafford.

– Jestem tu, ponieważ to jest mój dom, a poza tym kończę moje kursy trenerskie, a gdzie jest lepsze miejsce na to niż dom? Przybyłem tutaj wesprzeć drużynę kobiet i upewnić się, że wszyscy piłkarze rozumieją tutaj, że gdy zakłada się tę koszulkę, to nosi się jej historię na plecach. Jestem tutaj, aby ludzie zrozumieli, co to znaczy gra dla tego klubu – mówił Evra.

Wcześniej Francuz w miniony weekend oglądał także występ rezerw (wygrana 1:0 z Fulham) oraz kadry do lat 18 (przegrana 1:5 z Derby County). Menedżer kadry U-23, Neil Wood, przyznaje że cieszy się, że ma w pobliżu Evrę.

– To świetna sprawa dla piłkarzy. Patrice kręci się wokół klubu od tygodnia i angażuje w spotkania różnych grup wiekowych, rozmawiając przy tym z chłopcami. Pomaga sama jego obecność, samo to wpływa pozytywnie, gdy robi tutaj swoje kursy trenerskie. To klubowa legenda. Zachowuje się fantastycznie zarówno wobec zawodników, jak i personelu – chwalił 38-latka Wood.

Evra także za pośrednictwem swojego konta na Instagramie oraz Facebooku nawołuje wszystkich zawodników Manchesteru United do wykazywania głodu sukcesu w tym klubie.

– Do każdego piłkarza Manchesteru United, bez względu na wiek! Upewnijcie się, że za każdym razem, gdy rano przekraczacie te mury…to jesteście wręcz rozzłoszczeni, gdy myślicie o wygrywaniu trofeów, a pisanie swojej własnej historii w tym klubie, musi być dla was celem numer jeden – pisał Francuz.

Dyskusja