Getty Images

Phil Jones wierzy, że rozgrywki Ligi Europy pozwolą udowodnić siłę wszystkich graczy Manchesteru United.

W wywiadzie dla najnowszego wydania magazynu “United Review” 27-latek stwierdził, że europejskie rozgrywki pozwolą większej liczbie graczy Ole Gunnara Solskjaera zdobyć cenne minuty na boisku. Sam liczy, że w ten sposób będzie w stanie zaimponować norweskiemu menedżerowi.

– Są gracze tacy jak ja, którzy nie grali dużo, ale każdy ma szanse na zdobycie cennych minut. To pracowity okres, gdzie gra się dużo trudnych spotkań. Potrzebujemy szerokiego składu, w którym wszyscy są gotowi do walki – mówił Phil Jones.

Szeroki skład, o którym mówi Jones, obejmuje również graczy z klubowej Akademii, takich jak Angel Gomes czy James Garner. Anglik przyznaje, że jest pod wrażeniem postępów młodych zawodników.

– Dołączyło do nas kilku niewiarygodnie utalentowanych młodych graczy. Wszyscy powinniśmy się tym ekscytować. Mamy nadzieję, że Liga Europy będzie dla nich świetną okazją do zaprezentowania się. Jeśli zrobią to, co robią podczas treningów wszystko będzie w porządku – kontynuował Anglik.

Obecne rozgrywki to dziewiąty sezon Phila Jonesa na Old Trafford po transferze z Blackburn Rovers latem 2011 roku. W tym czasie w drużynie Manchesteru United grał legendarny duet obrońców Nemanja Vidić i Rio Ferdinand. Ponadto wśród środkowych obrońców w drużynie byli też Jonny Evans i Chris Smalling. Phil Jones uważa, że jego stosunek do rywalizacji w zespole jest obecnie taki sam, jak wtedy gdy przychodził do klubu.

– Odkąd przyszedłem do tego klubu, kiedy przeszedłem przez te drzwi, wiedziałem że nie zamierzam po prostu wejść do zespołu i spodziewać się gry. Dzisiaj nie jest inaczej. Oczywiście chcę grać, ale na tej pozycji mamy kilku dobrych graczy. Zaczekam na swoją szansę i mam nadzieję, że wcześniej czy później ją otrzymam – mówił dalej.

Tego lata nowymi obrońcami „Czerwonych Diabłów” zostali Aaron Wan-Bissaka i Harry Maguire. Obaj z marszu stali się podstawowymi zawodnikami formacji defensywnej drużyny Ole Gunnara Solskjaera. Phil Jones uważa, że nowe nabytki klubu z Old Trafford bardzo dobrze wprowadziły się do zespołu.

Aaron [Wan Bissaka] bardzo dobrze wszedł do drużyny, podobnie jak Harry [Maguire], która ma trochę więcej doświadczenia, ale obaj są bardzo pomocni – kontynuował.

– Aaron jest bardzo aktywny na boisku. Presja jaką wywiera na rywalach jest prawdopodobnie jedną z najlepszych jakie widziałem. Nikt nie chce grać w jego pobliżu. Widać jak zawodnicy zatrzymują się i wolą biec w inną stronę.

– Z kolei Harry ma międzynarodowe doświadczenie. Jest dużym, silnym obrońcą. Jestem pewien, że będzie się dobrze spisywał – dodał.

Podczas, gdy klub opuścili latem Matteo Darmian i Chris Smalling, z wypożyczenia wrócił Axel Tuanzebe. Oznacza to, że formacja obronna „Czerwonych Diabłów” jest wystarczająco szeroka. 21-latek w meczu z Leicester wystąpił w koszulce Manchesteru United po raz pierwszy od 1 stycznia 2018 roku. Jones chwali swojego kolegę z drużyny.

Axel [Tuanzebe] jest wspaniałym, młodym graczem. Znam go już od jakiegoś czasu, był w rezerwach, teraz jest w pierwszym zespole i zasługuje na swoją szansę – mówił 27-latek.

– W zeszłym sezonie na wypożyczeniu w Aston Villi grał bardzo dobrze i pomógł drużynie awansować do Premier League, więc ma już wystarczająco dużo doświadczenia. Myślę, że dostanie swoja szanse i ją wykorzysta – dodał.

Dyskusja