Getty Images

Diogo Dalot po zwycięstwie z Astaną w Lidze Europy stwierdził, że drużyna Manchesteru United zaliczyła dobry występ. Portugalczyk nie ukrywał, że cieszył się z pierwszych rozegranych po kontuzji minut w tym sezonie, a także z gola Masona Greenwooda.

– Uważam, że zaliczyliśmy dobry występ. W meczu tym wystąpiło wielu dzieciaków, więc było mnóstwo energii na boisku, a dla mnie osobiście dobrze było zaliczyć pierwsze minuty w tym sezonie – mówił Dalot.

– Cieszę się z powodu Masona [Greenwooda]. Ciężko na to pracował. Mason, Chongy [Tahith Chong], Angel [Gomes] – wszystkie dzieciaki, w tym ja, ciężko pracowaliśmy na ten moment. Mason pomógł na wygrać ten mecz. Jestem bardzo zadowolony z jego bramki – dodał.

Portugalczyk przyznał też, że jest zadowolony z polityki Ole Gunnara Solskjaera, która opiera się m.in. na dawaniu szans młodym zawodnikom.

– Myślę, że o to właśnie w tym klubie chodzi. Jeżeli jesteś wystarczająco dobry, to jesteś już w odpowiednim wieku, aby grać. To jedna z tych rzeczy, które chcemy utrzymać w  tym klubie. Tak długo jak będziemy ciężko pracować, tak długo Ole będzie dawał nam szanse – mówił dalej Dalot.

20-latek zapytany z kolei o to czy lubi rywalizować o miejsce w składzie m.in. z Aaronem Wan-Bissaką, odpowiedział:

– Oczywiście. Nie byłoby mnie tu, gdybym tego nie lubił. Lubię rywalizację. Lubię mocno naciskać na innych zawodników. Myślę, że będę na to gotowy.

Dyskusja