manutd.com

Jak podaje “Evening Standard” Mason Greenwood oraz Jesse Lingard to kolejni piłkarze, z którymi Manchester United będzie chciał w najbliższym czasie przedłużyć obecne umowy. Klub z Old Trafford będzie również starał się negocjować z Paulem Pogbą.

W obecnym tygodniu “Czerwone Diabły” poinformowały o przedłużeniu umów z dwoma ważnymi zawodnikami z kadry Ole Gunnara Solskjaera – Davidem de Geą i Victorem Lindelofem. Zdaniem “Evening Standard” to jednak nie koniec, bo następni w kolejce są Mason Greenwood i Jesse Lingard.

Kończący 1 października br. 18 lat Greenwood jest uważany za największy talent w klubowej Akademii i postrzegany jest jako przyszła gwiazda klubu z Old Trafford. 17-latek w czwartek strzelił swoją pierwszą bramkę w dorosłej drużynie Manchesteru United w oficjalnym meczu, zapewniając swojej ekipie zwycięstwo 1:0 nad kazachską Astaną w ramach rozgrywek Ligi Europy.

Z kolei Jesse Lingard ma także być jednym z trzech priorytetów kontraktowych klubu z Old Trafford na najbliższy czas. Obecna umowa 26-latka została parafowana w 2017 roku i ma obowiązywać jeszcze przez co najmniej 2 lata (zawiera tradycyjnie opcję przedłużenia o kolejne 12 miesięcy).

Manchester United będzie chciał także negocjować przedłużenie umowy z Paulem Pogbą, jednak to może być trudne, bowiem jeszcze niedawno Francuz sam zapowiadał, że chętnie zmieniłby otoczenie. Potwierdzali to kilkukrotnie jego agent Mino Raiola, a także jego bracia.

Po obecnym sezonie Francuzowi do końca umowy pozostanie jedynie rok, choć w kontrakcie widnieje zapis umożliwiający jego automatyczne przedłużenie o kolejne 12 miesięcy z woli klubu z Old Trafford. Na Pogbę wciąż jednak chętne mają być inne wielkie europejskie marki, w tym głównie Real Madryt, ale także Paris Saint-Germain oraz Juventus. Pytanie pozostaje więc czy 26-latek faktycznie będzie chciał pozostać w Manchesterze United.

Z drugiej strony nie jest to misja niemożliwa, bowiem swego czasu Anthony Martial także poprzez swojego agenta deklarował chęć odejścia z klubu, ale ostatecznie w styczniu br. podpisał nowy, długoterminowy kontrakt z “Czerwonymi Diabłami”.

Dyskusja