Getty Images

Komentujący w studio stacji BT Sport czwartkowy mecz Manchesteru United z Astaną w Lidze Europy Owen Hargreaves i Michael Owen po spotkaniu zachwycali się talentem jedynego strzelca gola w tym pojedynku, 17-letniego Masona Greenwooda. Były pomocnik “Czerwonych Diabłów” porównywał młodego Anglika do Robina van Persiego, zaś były napastnik Liverpoolu wieszczył młodzianowi wielką karierę na Old Trafford i powołanie do dorosłej reprezentacji.

Michael Owen przyznał, że już od dłuższego czasu śledził występy Masona Greenwooda. Młody Anglik zrobił na byłym napastniku “Czerwonych Diabłów” ogromne wrażenie.

– Naprawdę podoba mi się gra Masona Greenwooda i nie uważam tak tylko przez wzgląd na to spotkanie. Myślę, że zasadniczo rozegrał dobre zawody, ale widziałem go już w akcji wcześniej w drużynach młodzieżowych i to wiele razy – mówił Owen.

– To naprawdę odpowiedni piłkarz dla tego klubu, zawodnik który poważnie może stać się gwiazdą Manchesteru United na nadchodzące lata. Z całym szacunkiem do pozostałych młodych chłopaków, którzy zagrali w tym meczu jak chociażby Chong czy Gomes, których prawdopodobnie czeka miła kariera, ale czy będą to piłkarze na pierwszą drużynę Manchesteru United? To jest duży znak zapytania. Jeżeli zaś chodzi o Masona Greenwooda, to myślę że tak właśnie będzie.

– Odegra swoją rolę także w Premier League, nie mam co do tego wątpliwości. Jego statystyki strzeleckie na poziomie juniorskim są fenomenalnie [Owen Hargreaves wspomniał w tym momencie o 46 bramkach 17-latka w 43 meczach – dod. red.]. Według mnie będzie odpowiednim piłkarzem dla Manchesteru United i to przez długi, długi czas.

– Wykonuje teraz swoje cotygodniowe obowiązki, grając z piłkarzami z pierwszego składu. Jednak w tym meczu, gdzie Solskjaer dokonał aż dziewięciu zmian, występował z zawodnikami, z którymi między innymi grał w drużynach młodzieżowych w klubie.

– Tymczasem jest zdesperowany, aby zacząć grać z dojrzałymi chłopakami, którzy będą dogrywać do niego jeszcze lepsze piłki. Myślę, że szybko udowodni to, że jest wystarczająco dobry na to, aby grać w pierwszej drużynie.

– Teraz wszystko rozbija się o sferę mentalną. Piłkarsko jest już wystarczająco dobry. Będzie myślał nieco inaczej od pozostałych piłkarzy z pierwszego zespołu, ponieważ prawdopodobnie wciąż będzie przewodził drużynie młodzieżowej. Gdy jednak zacznie grać regularnie w dorosłym Manchesterze United, to pojawi się też w kadrze reprezentacji Anglii – dodał.

Michaelowi Owenowi wtórował w tej kwestii inny były zawodnik Manchesteru United, komentujący mecz “Czerwonych Diabłów” z Astaną w stacji BT Sport, Owen Hargreaves.

– Myślę, że z tego meczu trzeba wyciągnąć pozytywy, a tymi są zachowanie przez drużynę czystego konta i świetna bramka Masona Greenwooda. Przypomina mi pod tym względem Robina van Persie’ego. Zamarkował i przełożył sobie piłkę z lewej na prawą nogę. Strzelił naprawdę ładną bramkę – mówił Hargreaves.

– Cieszę się z tego powodu, ponieważ ten wieczór przeznaczony był dla piłkarzy z klubowych akademii, co mogliśmy zobaczyć po składach Arsenalu czy Manchesteru United.

– Mogę jedynie powiedzieć, że myślałem, że jest szybszym zawodnikiem, ale poza tym podoba mi się w nim to jak czuje mecz. Za każdym razem, gdy dotykał piłkę, robił to z rozwagą. Nie próbował niczego niepotrzebnego i nie wymuszał żadnych rzeczy. Wykorzystywał to, co miał.

– Dla młodego dzieciaka w wieku 17 lat posiadanie takiego opanowania w polu karnym, to coś świetnego. Pokazał nam, co chce robić. Zamarkował strzał na lewą nogę, jak robił Van Persie, a następnie wykończył akcję. Tak robią topowi piłkarze. On będzie klasowym piłkarzem.

– Niech tylko utrzymuje dobrą kondycję i pozostaje zdrowy, to jedynie niebo będzie wyznaczało mu granicę. Może być kim tylko chce. Może pewnego dnia zostać najlepszym strzelcem w Premier League. Jestem podekscytowany tym, że w wieku 17 lat jest w stanie zadecydować o losach meczu w Lidze Europy – dodał.

Dyskusja