nemanja-vidic

Legenda Manchesteru United-Nemanja Vidić chwali dotychczasową postawę Harry’ego Maguire‘a, ale dodaje również, że linia defensywna jako kolektyw musi się poprawić. “Czerwone Diabły” jedynie dwa razy zachowały czyste konto w obecnym sezonie Premier League.

Harry Maguire został sprowadzony za 80 milionów funtów z Leicester City podczas ostatniego okienka transferowego. Ole Gunnar Solskjaer uznał, że Anglik jest niezbędny do usprawnienia obrony prowadzonej przez niego drużyny. Vidić, który m.in. wygrał z Manchesterem United Ligę Mistrzów w 2008 roku, chwali defensora za dobrą i szybką aklimatyzację w zespole:

– Uważam, że miał bardzo dobry start. Wszyscy mieliśmy wobec niego bardzo duże oczekiwania. Jeżeli chcesz wygrywać trofea, to potrzebujesz silnej defensywy. Oczywiście, on wciąż jest nowym zawodnikiem i potrzebuje więcej czasu.

Vidić zaznaczył jednak, że problemy defensywne w grze Manchesteru United nie zostały całkowicie rozwiązane:

– Cała linia musi się jeszcze poprawić. Odnosząc się do samego Magurie‘a- on niestety nie miał okresu przygotowawczego ze swoimi nowymi kolegami, a to bardzo istotna kwestia. Wszyscy defensorzy muszą się doskonale rozumieć, bo pewność w grze obronnej to jedna z najistotniejszych kwestii do wygrywania pucharów.

Manchester United zachował w ostatnich dwóch meczach czyste konto i Ole Gunnar Solskjaer liczy, że uda się podtrzymać tę passę w nadchodzącym spotkaniu przeciwko drużynie West Hamu.

Dyskusja