Press Association

Paul Scholes uważa, że brak sprowadzania zastępstwa za Romelu Lukaku to bardzo duży błąd zarządu Manchesteru United. Belg opuścił Old Trafford na rzecz Interu Mediolan wraz z Alexisem Sanchezem.

Główna odpowiedzialność za strzelanie bramek spoczywa teraz na plecach Anthony’ego Martiala i Marcusa Rashforda. Niestety zarówno jeden, jak i drugi zawodnik byli w ostatnim czasie krytykowani za swoją nieskuteczność. Eksperci uważają również, że powinni oni grać bliżej skrzydeł niż w roli centralnej. Co więcej, Anthony Martial jest kontuzjowany, przez co szansę z konieczności otrzymał Mason Greenwood. Oto co powiedział były pomocnik Manchesteru United:

Ole Gunnar Solskjaer w pewnym momencie musiał wiedzieć, że Lukaku opuści klub. Nie wiem, czy to była jego decyzja, czy zarządu, ale niesprowadzanie innego napastnika było błędem. Manchester United słynie z gry ofensywnej, a do tego sezonu przystąpił bez klasycznej 9-tki.

Paul Scholes odniósł się również do roli Martiala i Rashforda w drużynie:

– Tak naprawdę nie wiemy, czy oni są skrzydłowymi, czy napastnikami. Na pewno zostanie to rozwiązane w trakcie sezonu, ale jest to spory problem na ten moment, jeśli chodzi o atak Manchesteru United.

W wyniku sporej liczby kontuzji swoją szansę w ostatnim meczu otrzymał Mason Greenwood. Wiele wskazuje również na to, że młody Anglik będzie mógł wykazać się również podczas spotkania z West Hamem w niedzielę.

Dyskusja