ManUtd.pl ocenia: „Diabły” zmłócone w Londynie

Błażej Duda

Manchester United całkowicie zasłużenie przegrał z West Hamem 0:2, w spotkaniu 6. kolejki Premier League. Zapraszamy do zapoznania się z oceną występu podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera, jakiej dokonał jeden z redaktorów serwisu ManUtd.pl.

David de Gea – Problemu nie sprawiły mu dwa uderzenia z dystansu, musiał za to wysilić się, by zatrzymać Felipe Andersona po godzinie gry. Bez szans przy obu bramkach. Ocena: 5,5

Aaron Wan-Bissaka – Zatrzymał garść ataków West Hamu naprawdę widowiskowymi interwencjami, m.in. w 15′, 24′, 33′ i 56′. Po drugiej stronie boiska (mówimy o strefie ataku, bo przez moment obstawiał również lewą obronę) prezentował się już gorzej, niezbyt udanie dryblował i dośrodkowywał. To jego błąd ułatwił West Hamowi wywalczenie rzutu wolnego. Ocena: 6

Victor Lindelof – Stanął na wysokości zadania w nielicznych sytuacjach, gdy do interwencji zmuszali go gospodarze, jednak zdecydowanie rozczarowywał jakością rozegrania. Ocena: 4

Harry Maguire – Gol na 1:0 to tyleż świetne przyjęcie Yarmolenko, co zbyt wolna reakcja Maguire’a. Gol na 1:1, który nie padł, to również zasługa Anglika, który nie zdołał wykorzystać piłki wywalczonej przez McTominaya. Ocena: 4

Ashley Young – Pojedyncze interwencje zasługujące na pochwałę, stałe fragmenty zasługujące na lepszego wykonawcę, błąd który przyniósł szansę dla Andersona i faul po którym wynik ustalił Cresswell. Ocena: 4

Nemanja Matić – Udało mu się parę razy ładnie wymanewrować rywali, posłał niezłe prostopadłe podanie do Rashforda w 19. minucie i pomógł dośrodkować Jamesowi w drugiej połowie, ale to by było na tyle. Nie oferował wiele jeśli chodzi o zabezpieczenie defensywy, a jego brak dynamiki widać było choćby przy golu na 1:0. Ocena: 4

Scott McTominay – Jako jedyny potrafił fizycznie przeciwstawić się rywalowi. Często podłączał się do ataku, podciągając m.in. akcje w 49. i 66. minucie. Podjął trzy udane dryblingi, oddał dwa strzały i wyłożył piłkę Maguire’owi, jednak to zaangażowanie odbiło się na liczbie strat. Zaliczył 5 akcji w obronie, ale powinien bardziej zdecydowanie zachować się przy golu Yarmolenko. Ocena: 5

Andreas Pereira – Cztery odbiory, dwa zablokowane podania, wywalczona żółta kartka, a mimo to należy mieć wątpliwości co do zaangażowania Brazylijczyka. Dwa podania do Maty, w tym wystawiona setka w 49. minucie to jedyne, z których dał się zapamiętać w tym spotkaniu. Ocena: 4

Juan Mata – Nie trafił w stuprocentowej sytuacji, a od siebie zaoferował jedynie wystawę do McTominaya. Na zero z tyłu, z przodu – cóż, pozostawało się tylko wykłócać z komentatorami, którzy określali (wciąż tylko 31-letniego) Hiszpana mianem „kreatywnego pomocnika”. Ocena: 3

Daniel James – Potrafił stworzyć zagrożenie (m.in. podanie z 21′, rajdy w 52′ i 87′) i starał się uzupełnić lukę po Rashfordzie, ale był zbyt rzadko zapraszany do gry przez partnerów (ledwo 32 kontakty z piłką). Ważna interwencja w 39. minucie. Ocena: 5,5

Marcus Rashford – Niewybaczalny błąd w prowadzeniu piłki w 20. minucie, kiedy to przyjezdni powinni za jego sprawą otworzyć wynik. Kilka razy popracował w korytarzach, ale grał bez pewności siebie i jeszcze w pierwszej połowie było widać u niego brak sił. Jego uraz pachwiny stawia Solskjaera w trudnym położeniu. Ocena: 3