Getty Images

Ole Gunnar Solskjaer po raz kolejny odniósł się do spekulacji na temat przyszłości w klubie z Old Trafford Paula Pogby. Francuzem cały czas mocno ma interesować się Real Madryt, ale zdaniem Norwega, 26-latek nigdzie się nie wybiera.

– Nie słucham prezydenta Realu Madryt. Nie martwię się i nie będę się martwił w przyszłości o to czy Paul [Pogba] zostanie tutaj. Jeżeli w styczniu ponownie zaczną się spekulacje na ten temat, dalej nie będę miał żadnych obaw. Jeżeli będziemy musieli ponownie żyć ze spekulacjami, to poradzimy sobie z tym tak, jak zrobiliśmy to w letnim oknie transferowym – mówił Ole Gunnar Solskjaer.

– Paul nigdzie się nie wybiera, bardzo ciężko pracuje na treningach i jest całkowicie przywiązany do Manchesteru United. To jeden z naszych wielkich charakterów w składzie, zawodnik który potrafi wyjść na każde boisko pełen wiary we własne umiejętności. Tego oczekuje od zawodnika Manchesteru United. Trzeba mieć wielką osobowość, aby grać dla tego klubu – dodał Norweg.

Jak podaje stacja ESPN, Manchester United pracuje aktualnie nad podpisaniem nowej, długoletniej umowy z Francuzem. Rozmowy w tej sprawie z agentem zawodnika, Mino Raiolą, mają rozpocząć się w ciągu najbliższych tygodni. Pomimo tego, że piłkarz ma być chętny na dołączenie do Realu Madryt, to zdaniem amerykańskiej stacji ma nie wykluczać opcji podpisania nowej umowy z “Czerwonymi Diabłami”.

Pogba nie zagrał w dwóch ostatnich meczach Manchesteru United z powodu kontuzji i opuści także niedzielnie popołudniowe spotkanie ligowe przeciwko West Hamowi. W pojedynku tym nie wystąpią także m.in. Luke Shaw, Anthony Martial czy Mason Greenwood. Na początku ubiegłego sezonu “Czerwone Diabły”, prowadzone jeszcze przez Jose Mourinho, uległy “Młotom” na London Stadium 1:3.

– Uważam, że w tamtym momencie Jose Mourinho zmagał się z problemami zdrowotnymi swoich środkowych obrońców. Pamiętam też, że pierwszy gol dla West Hamu padł ze spalonego, a takie rzeczy potrafią mieć duży wpływ na mecz – kontynuował Norweg.

– Myślę jednak, że ludzie widzą poprawę w grze naszej drużyny od tamtego czasu. Czujemy, że znajdujemy się na właściwej drodze. Musimy to podtrzymać. Wierzę w to, że do końca sezonu będziemy rywalizować o miejsce w czołowej czwórce. Na ten moment ta kwestia jest bardzo otwarta – zakończył 46-latek.

Dyskusja