Getty Images

Ole Gunnar Solskjaer tradycyjnie przed kolejnym nadchodzącym meczem Manchesteru United udzielił krótkiego wywiadu klubowej stacji. Norweg przyznał, że jego podopiecznych czeka trudny pojedynek przeciwko West Hamowi, ale dodał, że drużyna odpowiednio przygotowała się na to starcie.

WYWIAD Z OLE GUNNAREM SOLSKJAEREM DLA MUTV PRZED MECZEM Z WEST HAMEM

Ole, na przestrzeni ostatnich lat mecze wyjazdowe z West Hamem zawsze były trudne dla Manchesteru United. Jak zapatrujesz się na tej pojedynki?

– Cóż, tak samo było ze mną, gdy jeszcze grałem. To były wzloty i upadki. Zagrałem kilka świetnych spotkań przeciwko nim, w których strzelałem bramki, ale zdarzały się też porażki. West Ham to drużyna i klub, przeciwko którym pojedynków się wyczekuje, ponieważ zawsze prezentują dobry futbol. Zawsze jednak ma się przy tym nadzieję, że trafi się na ich zły dzień.

Zainwestowali ostatnio w skład i wyglądają obecnie na całkiem dobrze naoliwioną maszynę. Co myślisz na ich temat na podstawie tego, co do tej pory zobaczyłeś w ich wykonaniu?

– Uważam, że wyglądają na silnych. Oczywiście mają w składzie trochę jakości, a ich nowy napastnik, Sebastien Haller, spisuje się dobrze. Dobrze jest też widzieć ponownie w akcji zdrowych Andrija Jarmołenkę oraz Manuela Lanziniego, ponieważ wiem wszystko na temat kontuzji kolana. Graliśmy przeciwko West Hamowi pod koniec poprzedniego sezonu i trzeba przyznać, że mieliśmy szczęście, że ich wtedy pokonaliśmy. Wiemy więc, że czeka nas trudny mecz.

Wchodzicie w ten mecz po dwóch zwycięstwach 1:0, a więc też z zachowanymi czystymi kontami. Jak bardzo jest to dla was pomocne?

– Zwycięstwa dodają wiary i pewności siebie całej drużynie, a z kolei zachowywanie czystych kont dodaje pewności siebie obrońcom. Musimy być po prostu bardziej skuteczni pod bramką rywali. Jesteśmy w dobrej kondycji i dobrze przygotowaliśmy się do tego meczu. Jednym okiem spoglądaliśmy na mecz z Astaną, ale drugim patrzyliśmy na potyczkę z West Hamem, więc powinniśmy być na nią przygotowani.

Czy możesz nam powiedzieć czy są jakieś możliwe powroty piłkarzy do składu względem ostatniego meczu?

– Mamy nadzieję, że nastąpi w tym spotkaniu tak wiele powrotów jak to tylko możliwe, ale nie mogę obiecać, że faktycznie któryś z kontuzjowanych ostatnio zawodników faktycznie zagra. Andreas Pereira oraz Aaron Wan-Bissaka trenowali z nami, więc powinni być gotowi. Reszta zawodników była ostatnio na ławce rezerwowych.

Dyskusja