Prezes Adana Demirspor: Anderson zakończył karierę

goal.com Łukasz Stachowiak
Zmień rozmiar tekstu:

Brazylijczyk Anderson, który przez niemal 7 lat reprezentował Manchester United, w wieku 31 lat zakończył piłkarską karierę. Informację potwierdził klub Adana Demirspor, ostatni pracodawca byłego już pomocnika.

Anderson przybył do Turcji w 2018 roku i rozegrał 15 spotkań na tamtejszych boiskach. Prezes Adany, Murat Sancak, potwierdził, że wychowanek Gremio pozostanie w klubie przynajmniej do końca obecnego sezonu, jednak już nie w roli piłkarza.

– Anderson dobrze przepracował okres przygotowawczy, jednak nie był uwzględniony w planach budowy zespołu. Dostał od nas ofertę pracy, przyjął ją i postanowił zakończyć karierę piłkarską.

– Jego kontakt opiewający na 600 tysięcy euro rocznie został zredukowany do kwoty 200 tysięcy euro. Zostanie pracownikiem naszego klubu i liczymy na niego w kwestii kontaktów zagranicznych.

Turecki klub planuje ukoronować karierę Andersona i 12 października zostanie rozegrany mecz pokazowy przeciwko Besiktasowi, który ma być oficjalnym pożegnaniem Brazylijczyka z profesjonalną karierą.

Anderson Luís de Abreu Oliveira jest wychowankiem Gremio, z którego w wieku 18 lat trafił do FC Porto w 2006 roku. Mimo złamania nogi w czasie gdy dla portugalskiego giganta zwrócił na siebie uwagę Manchesteru United i po roku dołączył do klubu z Old Trafford.

Piłkarz podpisał kontrakt z “Czerwonymi Diabłami” w 2007 roku, a jego karta zawodnicza kosztowała 30 milionów euro. Już w swoim pierwszym sezonie młody pomocnik zdobył puchar Ligi Mistrzów, przyczyniając się do tryumfu przez zdobycie jednej z bramek w konkursie rzutów karnych na moskiewskich Łużnikach.

W tym samym roku Brazylijczyk zdobył nagrodę Golden Boy, przyznawaną najbardziej utalentowanym piłkarzom młodego pokolenia. Bezpośrednio przed nim tytuł ten trafiał do Leo Messiego, Cesca Fabregasa i Sergio Aguero.

Problemy zdrowotne i znaczny spadek formy poskutkowały w 2014 roku wypożyczeniem do włoskiej Fiorentiny. Po nieudanym okresie w ekipie Violi piłkarz postanowił wrócić do Brazylii i podpisał kontrakt z Internacionalem, skąd po 3 latach trafił do Turcji.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze