talkSPORT

Już w najbliższą środę podopieczni Ole Gunnara Solskjaera będą mieli okazję na “małą rehabilitację” za niedzielną porażkę ligową z West Hamem. Wówczas to na Old Trafford przyjedzie trzecioligowe Rochdale AFC, w ramach 3. rundy rozgrywek FA Cup.

Będzie to pierwsze z trzech spotkań, jakie “Czerwone Diabły” rozegrają na przestrzeni zaledwie 8 dni. Następnie w przyszły poniedziałek podopieczni Ole Gunnara Solskjaera podejmą w lidze na własnym stadionie Arsenal, aby trzy dniu później rozegrać w Lidze Europy wyjazdowy mecz z AZ Alkmaar.

Można się spodziewać, że norweski menedżer będzie w tym czasie rotował składem. Niezwykle ważni mogą też okazać się zawodnicy powracający po kontuzjach lub innych absencjach. Solskjaer przekazał m.in. że w meczu z Rochdale pierwsze minuty po kontuzji kostki może rozegrać Paul Pogba.

– Paul prawdopodobnie otrzyma trochę minut gry w meczu z Rochdale, a już na pewno będzie gotowy na mecz z Arsenalem – mówił Norweg.

W obliczu odniesienia kontuzji w meczu z West Hamem przez Marcusa Rashforda, a także wciąż leczącego uraz Anthony’ego Martiala, niewykluczone że w środę od pierwszych minut na boisku zobaczymy strzelca jedynego gola z ubiegłotygodniowego meczu z Astaną w Lidze Europy, Masona Greenwooda. 17-latek opuścił ostatni mecz z “Młotami” z powodu anginy, ale jest szansa, że na środę będzie już gotowy do gry.

Wciąż poza grą są także kontuzjowani Luke Shaw oraz Eric Bailly, którego przerwa w grze, z powodu rekonwalescencji po poważnej kontuzji kolana, potrwa jeszcze kilka miesięcy.

Dyskusja