Getty Images

Manchester United rażąc ogromną nieskutecznością pod bramką niżej notowanych rywali musiał czekać aż do rzutów karnych zanim pokonał ekipę Rochdale i ostatecznie awansował do 4. rundy Pucharu Ligi. W regulaminowym czasie gry było 1:1, a gola dla “Czerwonych Diabłów” zdobył Mason Greenwood. Co ciekawe kapitanem na to spotkanie Ole Gunnar Solskjaer mianował Axela Tuanzebe.

Do przerwy podopieczni Ole Gunnara Solskjaera mieli mecz pod totalną kontrolą, ale mimo 15 strzałów na bramkę Roberta Sancheza, nie potrafili zmieścić piłkę w bramce m.in. dzięki dobrej postawie golkipera, ale głównie poprzez swoją niefrasobliwość w wykańczaniu akcji.

Najlepszą okazję bramkową miał Paul Pogba, który po doskonałej wrzutce w pole karne od Masona Greenwooda na piątym metrze stał sam, ale strzałem głową nie potrafił zmieścić piłkę w bramce. Z kolei goście ani razu nie zagrozili “Czerwonym Diabłom” w pierwszej odsłonie. Do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Wciąż stroną dominującą byli gospodarze, ale tym razem goście potrafili od czasu do czasu bardzo groźnie zaatakować. Po jednym z takich nielicznych ataków piłkę z linii bramkowej musiał wybijać Aaron Wan-Bissaka.

Z drugiej strony co najmniej trzy doskonałe okazje miał Mason Greenwood, ale za każdym razem musiał uznać wyższość Roberta Sancheza. Przynajmniej do 68 minuty, kiedy to zdobył niemal bliźniaczego gola z meczu z Astaną, również po podaniu Jesse’ego Lingarda.

Gdy wydawało się, że mecz będący pod totalną kontrolą gospodarzy, nie może się już im wymknąć spod kontroli, nadeszła 76 minuta. Po jednym z nielicznych ataków gości, piłka dość niecelnie została dośrodkowana w pole karne, ale przez zawahanie Andreasa Pereiry, na drugim słupku wyprzedził go wbiegający w pole karne prawy obrońca gości, zaledwie 16-letni Luke Matheson, który zmieścił piłkę w bramce. Zresztą ten młodzian robił największe wrażenie (oprócz bramkarza) wśród ekipy Rochdale.

“Czerwone Diabły” bardzo chciały uniknąć rzutów karnych, ale kolejne okazje bramkowe świetnie bronił Robert Sanchez bądź standardowo lądowały obok obramowania bramki gości. 31 strzałów podopieczni Ole Gunnara Solskjaera zamienili jedynie na jednego gola. Tym sposobem doszło do rzutów karnych.

W nich jednak “Czerwone Diabły” okazały się bezbłędne. Po skutecznych uderzeniach kolejno Juana Maty, Andreasa Pereiry, Freda, Masona Greenwooda i Daniela Jamesa, a takżę przy jednej wybronionej jedenastce przez Sergio Romero, ostatecznie podopieczni Ole Gunnara Solskjaera wygrali w karnych 5:3 i przeszli do kolejnej rundy, gdzie zmierzą się w wyniku losowania z Chelsea na Stamford Bridge.

Manchester United – Rochdale AFC 1:1 k. 5:3 (Greenwood 68′ – Matheson 76′)

Wykorzystane rzuty karne: Mata, Pereira, Fred, Greenwood, James

Skład Manchesteru UnitedRomero – Wan-Bissaka, Jones, Tuanzebe (kapitan), Rojo – Fred, Pogba, Pereira – Lingard (Mata 85′), Greenwood, Chong (James 60′)

Niewykorzystane zmiany: Grant, Garner, Lindelof, McTominay

Skład Rochdale: Sanchez – Matheson, Morley, McNulty, Norrington-Davies – Dooley (Wilbraham 74′), Williams, Rathbone (Andrew 81′), Camps, Keohane – Henderson (Ryan 90′)

Niewykorzystane zmiany: Lynch, Bradley, Tavares, Thomas