Aidan Barlow o przenosinach do Norwegii i inspiracji Jadonem Sancho

independent.ie Paweł Maciejewski
Zmień rozmiar tekstu:

Aidan Barlow dołączył tego lata do norweskiego Tromso na zasadzie wypożyczenia by móc rozwijać się i zaimponować sztabowi trenerskiemu w Manchesterze United. Nastolatka inspiruje rodak – Jadon Sancho.

Jak wielu młodych piłkarzy z Wysp Brytyjskich, Aidan Barlow opuścił rodzinne strony i zamienił Akademię “Czerwonych Diabłów” na grę w pierwszym składzie seniorskiej drużyny w Norwegii.

19-latek nie żałuje, że poszedł za radą jednego z trenerów w Manchesterze United – Marka Dempseya.

– Moje wypożyczenie doszło do skutku w dużej mierze dzięki Markowi Dempseyowi. On powiedział mi, żebym wykorzystał to, jako szansę na pokazanie, co potrafię – powiedział w wywiadzie chłopak.

Barlow na wypożyczeniu zdobył jedną bramkę w pięciu występach, a jego postępy są bacznie obserwowane przez klub z Old Trafford.

– Jak na razie jest dobrze – skomentował Barlow. – Pogoda jest podobna, jak w Manchesterze. Chcę tutaj grać, ile tylko mogę i strzelać dużo bramek, by pomóc klubowi w utrzymaniu w lidze – dodał Anglik.

Aidan Barlow mógł liczyć na ciepłe przywitanie ze strony fanów w Tromso, gdzie uczy się u boku m.in. byłego pomocnika Blackburn Rovers,  Mortena Gamsta Pedersena.

– Jest tutaj naprawdę wielu fanów Manchesteru United – podkreślił Barlow.

Liczba ta wzrosła jeszcze bardziej dzięki zatrudnieniu przez klub Ole Gunnara Solskjaera. Obecność Norwega na stanowisku menedżerskim daje także Barlowowi nadzieję na przebicie się do pierwszej drużyny po powrocie z wypożyczenia.

– Niewiele z nim rozmawiałem, ale powiedział mi, że to dla mnie dobry krok – stwierdził nastolatek, po czym dodał. – Moim celem jest dobrze spisać się tutaj, zrobić wrażenie i walczyć o miejsce w pierwszym zespole, gdy wrócę.

Młody Anglik odznacza się ogromną determinacją, zwłaszcza, że epizod w Tromso to jego pierwsze doświadczenie z seniorską piłką, które ma zamiar wykorzystać, jak zrobili to inni.

Barlow miał swój udział w grze reprezentacji Anglii do lat 17 na Mistrzostwach Europy 2 lata temu, gdzie zmienił w finale Calluma Hudson-Odoi i jako jedyny wykorzystał rzut karny w serii “jedenastek”.

Hudson-Odoi wyrósł w tym czasie na seniorskiego reprezentanta kraju, podobnie jak największa inspiracja Barlowa – Jadon Sancho.

– Okazje na wypromowanie się są wszędzie, wystarczy je tylko wykorzystać. To właśnie zrobił Sancho i tylko spójrzcie. Ja przyszedłem tu i nie jest mi wcale źle. Utrzymuję stały kontakt z rodziną i przyjaciółmi, co ułatwia mi pobyt – podsumował Barlow.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze