Getty Images

Ole Gunnar Solskjaer w rozmowie z klubowymi mediami przekazał najnowsze wieści dotyczące stanu zdrowia swoich podopiecznych przed nadchodzącą, poniedziałkową potyczką z Arsenalem.

Norweg zapowiedział m.in. że jeszcze przez kilka tygodni nie zobaczymy na boisku Anthony’ego Martiala, który pauzuje z uwagi na uraz już od końcówki sierpnia. To samo dotyczy Phila Jonesa, który z kolei doznał kontuzji w ostatnim meczu z Rochdale i został w przerwie zmieniony przez debiutującego w pierwszym zespole wychowanka, Brandona Williamsa.

Wątpliwy w poniedziałkowym spotkaniu pozostaje także występ Paula Pogby, który doznał stłuczenia kostki w ostatnim meczu pucharowym, a jeszcze mniej prawdopodobny jest udział Marcusa Rashforda. Do gry powraca za to Luke Shaw.

– Jakieś wieści w sprawie urazów? Jest może jeden bądź dwóch zawodników, którzy tak naprawdę jeszcze nie wrócili na dobre do gry. Paul miał naprawdę spory problem z kostką, która była bardzo spuchnięta. Zobaczymy czy to się zaleczy. Zagrał przez pełne 90 minut, ale pod koniec znów schodził z boiska obolały – mówił Solskjaer.

– Phil będzie poza grą do czasu zakończenia przerwy na kolejne mecze reprezentacji. Wiem, że trzeba się liczyć z takim obrotem spraw po każdym meczu, ale tak już jest.

– Nie wydaje mi się też, abyśmy zobaczyli Anthony’ego przed przerwą na mecze reprezentacji. Raczej do tego nie dojdzie. Za to poprawia się sytuacja z Luke’iem, więc miejmy nadzieję, że go zobaczymy niebawem na boisku – dodał.

Wiadomo także, że kontuzjowani są obecnie również Diogo Dalot Angel Gomes, przez co nie wystąpili w ostatnim meczu z Rochdale. Obaj jednak, według wcześniejszych zapowiedzi Solskjaera, mogą wrócić do gry już na czwartkową potyczkę z AZ Alkmaar w Lidze Europy.

Z kolei kontuzje kolana przez dłuższy czas będą jeszcze leczyć Timothy Fosu-Mensah, a także Eric Bailly.

Dyskusja