FA WSL: “Czerwone Diablice” lepsze w derbach Anglii

Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Podopieczne Casey Stoney w minioną sobotę sięgnęły po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w rozgrywkach FA Women’s Super League. “Czerwone Diablice” pokonały 2:0 na własnym boisku piłkarki Liverpoolu.

“Czerwone Diablice” podobnie jak zespół do lat 18 prowadzony przez Neila Ryana, musiały rozgrywać swoje sobotnie spotkanie w prawdziwie angielskiej pogodzie, a więc przy ulewnym deszczu.

Podopieczne Casey Stoney od początku przejęły kontrolę nad spotkaniem i zdecydowanie częściej atakowały bramkę rywalek, tworząc sobie dogodne sytuacje. Wśród najlepszych z nich w pierwszej odsłonie gry najpierw Leah Galton zaatakowała z lewego skrzydła i oddała mocny strzał, który na rzut różny sparowała Anke Preuss. Niedługo potem w bliźniaczej sytuacji Jess Sigsworth trafiła tylko w poprzeczkę. Do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron dalej w swoich naporach nie ustępowały “Czerwone Diablice”. Pierwszą groźną sytuacją był rzut wolny wykonywany przez Katie Zalem, ale dobrze interweniowała Anke Preuss.

Na przełamanie trzeba było czekać do 71 minuty. Wówczas piłkarki Manchesteru United długo utrzymywały się przy piłce pod polem karnym rywalek, w końcu Jess Sigsworth zagrała do Lauren James, ta zwodem minęła jeszcze obrończynię rywalek i zdobyła gola na 1:0.

Chwilę później “Czerwone Diablice” miały doskonałą sytuację do podwyższenia prowadzenia. Z prawego skrzydła piłkę na długi słupek dośrodkowała Hayley Ladd, Leah Galton głową trafiła w poprzeczkę, futbolówka spadła jeszcze na nogę Elli Toone, która uderzyła instynktownie, ale ponownie na przeszkodzie piłkarkom gospodarzy stanęło obramowanie bramki.

Gdy już wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 1:0, Leah Galton zdecydowała się na jeszcze jedną akcję lewym skrzydłem, wpadła w pole karne i została podcięta przez jedną z rywalek. Do rzutu karnego podeszła Katie Zelem i pewnie pokonała Anke Preuss, ustalając wynik meczu na 2:0.

“Czerwone Diablice” po trzech spotkaniach zajmują w tabeli FA Women’s Super League 6. miejsce z 3 punktami na koncie po 3 spotkaniach (wcześniej podopieczne Casey Stoney przegrały po 0:1 z Manchesterem City i Arsenalem).

W kolejnym meczu “Czerwone Diablice” zagrają w Londynie z piłkarkami Tottenhamu w ramach 4. kolejki FA Women’s Super League. Mecz ten zostanie rozegrany 13 paźdzniernika bieżącego roku.

Manchester United – Liverpool 2:0 (James 71′, Zelem karny 90’+4′)

Skład piłkarek Manchesteru United: Earps – Smith, McManus, M.Turner, Okvist (A.Turner 46′) – Ladd, Zelem, Toone – James, Sigsworth (Hanson 76′), Galton

Niewykorzystane zmiany: Mikalsen, Edwards, Harris, Green, Arnot

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze