U-18 Premier League Cup: Manchester United – Leicester City 4:4

manutd.com Sebastian Słabosz

W sobotnie popołudnie kadra Manchesteru United do lat 18 zainaugurowała swój udział w tegorocznej edycji rozgrywek Under-18 Premier League Cup. W spotkaniu rozegranym na Aon Training Complex młode „Czerwone Diabły” po szalonym meczu zremisowały z rówieśnikami z Leicester City 4:4.

Pogoda w tym spotkaniu nie dopisywała od samego początku, bowiem na Aon Training Complex mocno padało. Nie przeszkodziło to jednak piłkarzom obu drużyn stworzyć miłe dla oka widowisko.

„Czerwone Diabły” były zdecydowanie bardziej aktywną stroną w pierwszej części gry. Podopieczni Neila Ryana wyszli na prowadzenie w 22 minucie po wspaniałym uderzeniu z rzutu wolnego w wykonaniu Marka Helma. Broniący bramki „Lisów” Oliver Bosworth był w zasadzie bez szans.

Cztery minuty później młodzi piłkarze Manchesteru United mogli ponownie świętować. Środkowy obrońca, Ben Hockenhull, wykorzystał swoje warunki fizyczne przy jednej z akcji i celnie zakończył ją strzałem głową, podwyższając na 2:0.

Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy piłkarze Leicester mocniej przycisnęli gospodarzy. Najpierw swoich kolegów przed utratą bramki dwukrotnie fantastycznymi interwencjami uchronił Ondrej Mastny. Jednak chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie miał już szans na interwencję i Tom Sams z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki, dając swojej drużynie gola kontaktowego.

Jednak zaledwie 2 minuty później Dillon Hoogewerf po świetnej indywidualnej akcji ponownie dał swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie, którego „Czerwone Diabły” nie oddały już do końca pierwszej połowy.

Pięć minut po wznowieniu gry podopieczni Neila Ryana zadali swoim rywalom kolejny cios. Tym razem w roli kata wystąpił 15-letni Shoa Shoretire, który dał swojej drużynie prowadzenie 4:1.

Gdy już wydawało się, że przy takim wyniku młodym „Czerwonym Diabłom” nic złego się nie stanie, od 75 minuty do 86 minuty, wydarzył się prawdziwy koszmar. Najpierw gola na 4:2 zdobył Ethan Fitzhugh. Trzy minuty później kontaktową bramkę strzelił Will Russ, a po kolejnych 8 minutach było już 4:4, gdy rzut karny wykorzystał Shane Flynn.

Ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami na inaugurację występów w fazie grupowej rozgrywek Under-18 Premier League Cup. W grupie tej występują jeszcze ekipy Brighton Hove & Albion oraz West Bromwich Albion. Awans do fazy pucharowej zapewniony ma zwycięzca grupy.

Manchester United U-18 – Leicester City U-18 4:4 (Helm 22′, Hockenhull 26′, Hoogewerf 44′, Shoretire 50′ – Sams 42′, Fitzhugh 75′, Russ 78′, Flynn karny 86′)

Skład Manchesteru United U-18: Mastny – Neville (Hughes 87′), Hockenhull, Fish, Hardley – McCann (Forson 70′), Wellens (Savage 83′), Helm – Shoretire, Hoogewerf, Sotona

Niewykorzystane zmiany: Mee, Mejia