Sky Sports

Mija już 9 miesięcy od zwolnienia Jose Mourinho z pozycji szkoleniowca Manchesteru United. Portugalczyk przyznał niedawno, że zwolnienie go było zasłużone. Innego zdania jest były piłkarz Chelsea i były podopieczny “The Special One” – Joe Cole.

Mourinho został zwolniony z pozycji menedżera “Czerwonych Diabłów” w grudniu 2018. W minionym tygodniu Portugalczyk stwierdził, że zasłużył na zwolnienie z Manchesteru United. W rozmowie z Sky Sports powiedział:

– Byłem (w United) przez dwa sezony, gdzie czułem wiele pozytywów i wiedziałem, w którym kierunku chcę iść. Potem oczywiście trzeci sezon nie był zbyt dobry. Zostałem zwolniony. Prawdopodobnie zasłużyłem na zwolnienie, bo byłem odpowiedzialny za wszystko jako menedżer. Smutną rzeczywistością jest, że teraz są gorsi niż wcześniej.

Joe Cole nie zgadza się ze swoim byłym trenerem. Świeżo emerytowany piłkarz z rozmowie z BT Sport stwierdził, że Portugalczyk powinien wciąż prowadzić Manchester United, ponieważ to nie on był problemem na Old Trafford.

– Problemy Mourinho zaczęły się, kiedy klubowe transfery były nieodpowiednie. On to ujawnił. Fani ciągną w jedną stronę, a menedżer próbuje powiedzieć “słuchaj, potrzebuję tych piłkarzy”. Ed Woodward czy ktokolwiek odpowiedzialny za transfery myślą “nie ściągniemy ich w tym sezonie, chcemy tych piłkarzy” – powiedział były piłkarz Chelsea.

– Jose nie jest osobą, która będzie dobrym chłopcem, mówiącym: “dobra, okay, jestem szczęśliwy, że jestem trenerem Manchesteru United”. Wiedział, że jego reputacja jest zagrożona. Mówił ludziom “to nie jest w porządku, nie dostałem piłkarzy, chcę środkowych obrońców. Dla mnie jasne stało się, że za kulisami źle się działo – kontynuował Anglik.

– Wydaje mi się, że w tamtym momencie pozbycie się Jose byłą złą decyzją dla klubu. To nie on był problemem. Może to wyglądać, że maltretujemy Eda Woodwarda, ale on nie ma sobie równych jako człowiek gospodarczy, odpowiedzialny za umowy, posiadający międzynarodowe znajomości. Jednak dla kibiców Manchesteru United, którzy przywykli do ogromnych sukcesów i sprawnego zarządzania klubu, obecna sytuacja jest kabaretem.

Dyskusja