Getty Images

Manchester United zremisował 1:1 z Arsenalem w spotkaniu 7. kolejki Premier League. Wynik otworzył Scott McTominay, jednak wyrównujący gol Aubameyanga oznaczał, że “Czerwone Diabły” po raz trzeci w tym sezonie nie zdołały dowieźć prowadzenia do ostatniego gwizdka.

Choć mecz odbywał się w trudnych warunkach pogodowych, to jakość piłkarska odzwierciedlała obecną pozycję obu zespołów w tabeli. Trudno było doszukiwać się składnej gry, a na pierwszy strzał przyszło czekać do 29. minuty (najgorszy wynik sezonu), gdy po indywidualnej akcji Pereiry musiał interweniować Leno.

W 44. minucie dobrze przy strzale Saki i Guendouziego zachował się David de Gea. Chwilę później zabójczą kontrę wyprowadzili gospodarze i choć nie udało się jej zakończyć w pierwszym tempie, to wycofanie Rashforda fantastycznie wykorzystał Scott McTominay, który przed polem karnym spokojnie przygotował sobie piłkę do strzału i przymierzył w okienko.

Druga połowa przyniosła zdecydowanie więcej emocji. W 52. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Torreira, jednak kiksował w dogodnej sytuacji, zaś pod drugą bramką świetna interwencja Guendouziego powstrzymała Rashforda przed dojściem do wrzutki Pereiry.

W 59. minucie fatalny błąd popełnił dobrze dysponowany Tuanzebe. Niecelne zagranie do Lindelofa przechwycił Saka i bez zastanowienia podał do Aubameyanga, który trącił piłkę obok interweniującego De Gei. Koszmarnie sytuację ocenił sędzia liniowy, jednak system VAR szybko cofnął decyzję o spalonym i słusznie uznał bramkę. Minutę później mogło być już 2:1 dla gości, jednak strzał Saki zdołał zablokować Lindelof.

Kolejny kwadrans zdecydowanie należał do podopiecznych Solskjaera, którzy rzucili się do walki o odzyskanie prowadzenia. Minimalnie obok bramki uderzał Pogba, pomylił się również McTominay, który otrzymał doskonałe dośrodkowanie z narożnika, zaś próbę Maguire’a zdołał wybronić Leno.

Końcówka spotkania to tyleż zmasowane co chaotyczne ataki “Czerwonych Diabłów”. Po faulu na McTominayu sędzia podyktował rzut wolny, który dobrze wykonał Rashford jednak i tym razem paradą popisał się Leno.

Manchester United – Arsenal 1:1 (1:0)
Bramki: McTominay 45′ – Aubameyang 58′

Manchester United: De Gea, Tuanzebe, Lindelof, Maguire, Young, McTominay, Pogba, Pereira (Greenwood 74′), Lingard (Fred 74′), James, Rashford

Arsenal: Leno, Chambers, Sokratis, Luiz, Kolasinac, Guendouzi, Xhaka, Torreira, Pepe (Nelson 74′), Aubameyang, Saka (Willock 80′)