Rezerwy “Czerwonych Diabłów” we wtorkowy wieczór rozegrały swój drugi mecz w fazie grupowej pucharowych rozgrywek Leasing.com Trophy (EFL Trophy). Po sierpniowym wyjazdowym zwycięstwie 2:0 z Rotherham United, tym razem podopieczni Neila Wooda pokonali 1:0 w delegacji inny zespół z League One, Lincoln City. Zwycięską bramkę strzelił świetnie spisujący się w tym sezonie James Garner.

Rozgrywająca swoje spotkania na mieszczącym ponad 10 tysięcy widzów Sincil Bank ekipa Lincoln City zajmuje obecnie 11. pozycję w rozgrywkach League One (trzeci szczebel rozgrywkowy w Anglii). Przez pierwsze 20 minut to gospodarze założyli wysoki pressing na rezerwy “Czerwonych Diabłów” i dzięki heroicznej postawie między słupkami Mateji Kovara, uchronili się przed utratą nawet kilku bramek.

Jednak gdy w 20 minucie spotkania goście ruszyli tak naprawdę z pierwszą poważną akcją na bramkę Lincoln City, od razu wykazali się niezwykłą skutecznością. Teden Mengi dobrze wyprowadził piłkę z defensywy i prostopadłym podaniem znalazł Tahitha Chonga, ten obrócił się z futbolówką, podciągnął z nią kilka metrów i podał do nadbiegającego Jamesa Garnera, a młody Anglik uderzył z pierwszej piłki. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Było to już 6. trafienie 18-letniego pomocnika w 7. występie w tym sezonie.

Dziesięć minut później goście mieli doskonałą okazję do podwyższenia prowadzania. Tahith Chong wspaniałym prostopadłym podaniem uruchomił prawego obrońcę Recce’ego Devine’a, który wbiegł w pole karne, uprzedził defensorów gospodarzy i oddał strzał z bliska, ale świetnie między słupkami spisał się Grant Smith.

Swoją szansę przed przerwą mieli także gospodarze, kiedy to Harry Anderson obił poprzeczkę bramki strzeżonej przez Mateję Kovara. Do szatni “Czerwone Diabły” schodziły z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron obraz spotkania wyglądał niemal tak samo jak początek pierwszej połowy. To gospodarze rzucili się na podopiecznych Neila Wooda. Strzelili nawet gola za sprawą Johna Akinde, ale sędzia odgwizdał spalonego. Chwilę później bliski bramki był Michael O’Connor.

Gdy już “Czerwone Diabły” przetrwały napór zawodników Lincoln City, ponownie zaczęły tworzyć sobie sytuacja strzeleckie. W 61 minucie bliski podwyższenia prowadzenia był Largie Ramazani, ale jego strzał lewą nogą przeszedł obok słupka. Ten sam piłkarz w ostatnich 10 minutach meczu trafił też w poprzeczkę.

Ostatecznie rezerwy Manchesteru United dowiozły prowadzenie do końca spotkania. Podopieczni Neila Wooda zaprezentowali się naprawdę dobrze przeciwko bardzo przyzwoicie grającej ekipie Lincoln City, która aktualnie znajduje się o 8 pozycji wyżej w tabeli League One od drużyny Rochdale, która niedawno mierzyła się na Old Trafford z pierwszym zespołem “Czerwonych Diabłów” w ramach rozgrywek Carabao Cup.

Po dwóch meczach fazy grupowej EFL Trophy podopieczni Neila Wooda mają na koncie komplet punktów i zero straconych bramek, przy trzech strzelonych. Tym samym młode “Czerwone Diabły” wypracowały sobie bardzo dobrą pozycję wyjściową do awansu do fazy pucharowej tych rozgrywek. Z kolei Mateja Kovar zachował swoje 6 czyste konto w 7 występie.

Podopieczni Neila Wooda będą mieli teraz przerwę aż do 21 października br., bowiem dopiero wówczas zagrają swój kolejny mecz. Przeciwnikiem rezerw Manchesteru United będzie druga drużyna Swansea City. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach rozgrywek Premier League 2.

Z kolei ostatni mecz rozgrywek grupowych EFL Trophy przeciwko Doncaster Rovers (także klub z League One), kadra Manchesteru United do lat 21 rozegra 29 października bieżącego roku.

Lincoln City – Manchester United U-21 0:1 (Garner 20′)

Skład Manchesteru United U-21: Kovar – Puigmal, Bernard, Mengi, Devine – Levitt (Helm 74′), Garner, Traore – Ramazani, Chong (Elanga 46′), Galbraith

Niewykorzystane zmiany: Woolston, Fish, McCann, Hoogewerf, McGhee