“MEN”: Manchester United planuje dokonać cztery transfery w przyszłym roku

MEN Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Letnie okienko transferowe Manchester United zakończył z trzema wzmocnieniami, co jest ledwie kroplą w morzu potrzeb. “Czerwone Diabły”, zdaniem “MEN”, pracują już nad zakontraktowaniem czterech nowych piłkarzy, którzy wnieśliby jakość do drużyny. Wśród nich jest Jadon Sancho, który wciąż jest piłkarzem Borussii Dortmund.

Latem do ekipy Ole Gunnara Solskjaera dołączyli Harry Maguire, Aaron Wan-Bissaka oraz Daniel James. Na trójkę piłkarzy Manchester United wydał łącznie 159 milionów euro. Początek sezonu jest jednak daleki od ideału, a kadra zdaniem wielu nie ma wystarczającej jakości, by w tej kampanii skutecznie rywalizować z najlepszymi. Po siedmiu meczach Premier League “Czerwone Diabły” mają na koncie tylko dziewięć punktów.

Nie dziwne więc, że w biurach Old Trafford trwają już gorączkowe  przygotowania do kolejnej ofensywy na rynku transferowym. Władze Manchesteru United chciałyby przeprowadzić cztery transfery, zdając sobie jednocześnie sprawę, że w przyszłym roku odbędą się mistrzostwa Europy, po których cena za poszczególnych zawodników może znacznie wzrosnąć.

Spotkanie w tej sprawie odbyło się na początku września. Sztab trenerski i osoby decyzyjne są zgodne, że należy wzmocnić każdą pozycję oprócz bramkarza. W planach na sezon 2020/21 został również uwzględniony Paul Pogba, pomimo chęci opuszczenia Old Trafford w ciągu ostatniego okienka transferowego.

Manchester United zagiął parol na dwóch zawodników Leicester City – rozgrywającego Jamesa Maddisona oraz lewego obrońcę, Bena Chilwella. “Czerwone Diabły” liczą również, że za 12 miesięcy łatwiejszy do wyciągnięcia z Borussii Dortmund będzie Jadon Sancho, a West Ham zgodzi się na negocjacje w sprawie utalentowanego pomocnika, Declana Rice’a.

Wszyscy ci zawodnicy byli w ciągu ostatniego roku powoływani do reprezentacji narodowej, będą więc zapewne brani pod uwagę przy doborze kadry Anglii na EURO 2020. Negocjacje w sprawie tych transferów będą trudne, z czego zdają sobie sprawę władze Manchesteru United, którzy już teraz opracowali listę celów na przyszłe letnie okienko. Ole Gunnar Solskjaer wyraził również chęć zakontraktowania napastnika już zimą, by zwiększyć szanse na udany finisz sezonu.

Jeśli wszyscy czterej zawodnicy zostaliby piłkarzami Manchesteru United, idealnie wpasowaliby się w politykę transferową Ole Gunnara Solskjaera. Po pierwsze – wszyscy są Anglikami. Po drugie – są młodzi. James Maddison i Ben Chilwell mają 22 lata, Jadon Sancho – 19, zaś Rice – 20.

Chilwell i Rice są jednak związani kontraktami kolejno z Leicester i West Hamem aż do 2024 roku. Rok krócej, zgodnie z umową, w zespole “Lisów” pograć ma Maddison. Najmniej czasu do końca kontraktu ma Jadon Sancho – umowa Anglika z BVB wygasa w 2022 roku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze