ManUtd.pl ocenia: mecz na zero

Błażej Duda

W meczu bezbarwnym jak murawa na Cars Jeans Stadion, Manchester United zremisował z AZ Alkmaar 0:0 w 2. kolejce rozgrywek Ligi Europy, nie notując przy tym żadnego celnego strzału. Zapraszamy do zapoznania się z oceną występu podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera, jakiej dokonał jeden z redaktorów serwisu ManUtd.pl.

David de Gea – Poradził sobie z dwoma solidnymi strzałami Idrissiego i mocną próbą Wijndala. Ocena: 6

Diogo Dalot – Nie bez problemów pod własnym polem karnym, bo AZ preferował ataki jego stroną. Zdarzyło mu się przegrać pojedynek biegowy, dopuścić Idrissiego do dośrodkowania i zgubić krycie w sytuacji, którą kompletnie zepsuł Boadu. Z przodu był jednak jedyną nadzieją zespołu na wykreowanie okazji strzeleckich – posłał dwa dobre dośrodkowania i poklepał z Jamesem w 29. minucie, a w 79. świetnie wypuścił Rashforda. Ocena: 5

Victor Lindelof – Wykonywał swoją pracę po cichu, dzięki dobremu ustawieniu, co nie znalazło odzwierciedlenia w statystykach. Ocena: 6

Marcos Rojo – Zanotował wpadkę na samym początku spotkania, bardzo słabo wypadało jego rozegranie długą piłką, ale systematycznie punktował w obronie dobrymi interwencjami przy dośrodkowaniach gospodarzy. Ocena: 6

Brandon Williams – Niewątpliwie najlepszy z młodzików. Potrafił przenieść piłkę do przednich formacji odważnymi dryblingami i chętnie podłączał się do ofensywy dając opcję „na obieg”. Bez większych wpadek z tyłu, choć szczęśliwie jego zagranie ręką w szesnastce nie zostało zinterpretowane na korzyść AZ. Ocena: 6

Fred – Zawstydzające błędy w rozegraniu (choć może „rozegranie” będzie tu nadużyciem) i słaba postawa w defensywie. Ocena: 3

Nemanja Matić – Kilka przydatnych zagrań w defensywie (patrz – interwencja tuż przed przerwą), dwa przebłyski w strefie ataku, które jednak nie są w stanie zatuszować braku mobilności Serba, szczególnie na tle młodzieńczej werwy rywali, co dawało o sobie znać w końcówce. Nie upilnował Idrissiego w 76. minucie i stracił piłkę pod własną szesnastką w 84. Ocena: 3,5

Juan Mata – Kompletnie anonimowy występ. Zero strzałów, dryblingów, podań kluczowych czy wywalczonych stałych fragmentów. Poza rozrzutami do skrzydeł w pierwszej połowie w zasadzie tylko jedno jego podanie wiązało się z podjęciem jakiegokolwiek ryzyka. Ocena: 3

Angel Gomes – Nie wyróżniał się. Wykonał dwa udane dryblingi, choć w strefach, które nie wiązały się z zagrożeniem dla przeciwnika, a pod bramką rywala brakowało mu dokładności. Ocena: 4

Mason Greenwood – To jemu trafiła się jedyna realna szansa bramkowa zespołu, jednak 18-latek wyraźnie nie trafił z dyspozycją dnia i popełniał zbyt dużo niewymuszonych błędów. Ocena: 3

Daniel James – Zawiązał dwie bardzo dobre akcje z Dalotem, ale nie potrafił odnaleźć się pośród zmasowanej obrony AZ. Ocena: 4,5

Rezerwowi:

Marcus Rashford – Wywalczył rzut wolny (później fatalnie przezeń wykonany) i powinien był usłyszeć gwizdek po tym, jak został podcięty w polu karnym. Poza tym kompletnie poza grą, mimo 30 minut na boisku. Ocena: 4

Jesse Lingard – Przestrzelił w obiecującej sytuacji, a po chwili opuścił boisko z kontuzją. Bez oceny

Scott McTominay – Zameldował się na boisku kapitalnym podaniem do Lingarda. Bez oceny