Getty Images

Gareth Southgate ogłosił w czwartek powołania do kadry reprezentacji Anglii na październikowe mecze eliminacji do turnieju Euro 2020 przeciwko Czechom i Bułgarii. Znalazło się w niej miejsce dla dwóch “Czerwonych Diabłów” – Marcusa Rashforda i Harry’ego Maguire’a.

Tym razem angielski szkoleniowiec nie powołał do drużyny Jesse’ego Lingarda, który ostatnio nie znajduje się w najlepszej dyspozycji. Inna sprawa, że Anglik i tak doznał urazu w czwartkowym wieczornym meczu z AZ Alkmaar w Lidze Europy, więc nawet gdyby takie powołanie otrzymał, to zostałby z kadry wycofany.

Na swój powrót do reprezentacji Anglii poczekać musi za to Luke Shaw, który dopiero wrócił do treningów po kontuzji, jakiej nabawił się jeszcze w sierpniu br. podczas potyczki ligowej Manchesteru United z Crystal Palace (1:2). Z kolei Aaron Wan-Bissaka w ostatnim czasie był chory.

Z kolei Mason Greenwood został powołany do reprezentacji Anglii do lat 21 na mecze październikowe mecze przeciwko rówieśnikom ze Słowenii (spotkanie towarzyskie) oraz Austrii (eliminacje do turnieju Euro U-21, który odbędzie się w 2021 roku).

Dyskusja