Getty Images

Ole Gunnar Solskjaer po meczu z AZ Alkmaar w ramach rozgrywek Ligi Europy udzielił jeszcze krótkiego wywiadu dla stacji BT Sport, w którym pochwalił m.in. 19-letniego Brandona Williamsa, który w tym spotkaniu zaliczył pełny debiut w barwach dorosłej drużyny.

WYWIAD Z OLE GUNNAREM SOLSKJAEREM DLA BT SPORT PO MECZU Z AZ ALKMAAR

Ole, zacznijmy od kluczowego momentu w tym meczu. Twoi piłkarze, z którymi przed chwilą rozmawiałem [David de Gea i Marcus Rashford – wyj. red.], przekazali mi, że Marcus Rashford powiedział w szatni, że był na nim popełniony faul na stuprocentowy rzut karny?

– To karny, którego się dyktuje 101 razy na 100. Jak wiele razy już w tym sezonie nie przyznano nam rzutu karnego? To samo było w ostatnim meczu przeciwko Arsenalowi. Wówczas prowadzilibyśmy 2:0, gdybyśmy otrzymali tę “jedenastkę” i ją wykorzystali. Tutaj wygralibyśmy 1:0, gdyby podyktowano za ten faul rzut karny. Oczywiście to jest frustrujące, ale nie możemy nic na to poradzić. Mimo to zaliczyliśmy dobry występ przeciwko bardzo dobrej drużynie, która ostatnio pokonała na wyjeździe Feyenoord 3:0. Przybyliśmy tutaj i powinniśmy byli wygrać ten mecz.

Macie mieszane uczucia co do tego spotkania z uwagi na boisko, na który musieliście grać? Czy to odegrało dużą rolę w waszym występie, ponieważ nie było w tym meczu wielu kreatywnych momentów z waszej strony?

– Gra na sztucznej murawie to trochę innego rodzaju sport. Musieliśmy do tego przywyknąć i w związku z tym dokonaliśmy też kilku zmian w składzie. Wyjeżdżamy stąd po dobrym występie, dobrym punkcie, który powinniśmy byli zamienić na trzy oczka.

Co myślisz o występie swoich młodych piłkarzy, w szczególności Brandona Williamsa?

– Brandon [Williams] zagrał na najwyższym poziomie, absolutnie znakomicie. Trudno jest zobaczyć lepszy debiut w pełnym wymiarze czasowym w wykonaniu bocznego obrońcy. Ten chłopak cały czas się rozwija, a do tego ma odpowiednią mentalność. Jestem z jego gry bardzo zadowolony.

Na koniec spotkania wyglądało na to, że Jesse Lingard doznał urazu ścięgna udowego?

– Zgadza się. Myślę, że poczuł coś przy swoim ścięgnie udowym. To dla nas żadna miła wiadomość, ale tak już bywa.

Dyskusja